skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییتر از سهامداران خواسته خرید ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک را تایید کنند

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ آذر ۱۴۰۱

توییتر از سهامداران خواسته خرید ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک را تایید کنند

هیات مدیره توییتر در تلاش است فرایند فروش شرکت به ایلان ماسک را نهایی کند و بر اساس مستند جدیدی که در اختیار کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) قرار گرفته، این شرکت از سهامداران خواسته تا قرارداد را تایید کنند.

به گزارش پیوست، هیات مدیره توییتر در مستنداتی که روز سه‌شنبه ۲۱ ژوئن در اختیار SEC قرار داده تصریح کرده است: «ما متفق‌القول، رأی به تکمیل قرارداد را پیشنهاد می‌دهیم.»

هیات مدیره این شرکت در رأیی واحد از سهامداران خواسته «پاداشی را که در صورت تکمیل قرارداد از سوی توییتر به مدیران نامبرده اختصاص داده می‌شود تایید کنند» و «اگر در زمان جلسه ویژه، قرارداد تکمیل نشده و نیاز به بررسی بیشتر باشد، این جلسه تا تاریخ یا تاریخ‌های بعدی به تعویق می‌افتد».

سهام توییتر در زمان نگارش خبر با قیمت ۳۸.۱۲ دلار، بسیار پایین‌تر از پیشنهاد ۵۴.۲۰ دلاری ایلان ماسک، معامله می‌شود. همچنین، ارزش بازار این شرکت هم به کمتر از ۳۰ میلیارد دلار سقوط کرده است. در نتیجه این قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری سود زیادی برای تمام سهامداران به دنبال دارد.

با این حال، سرنوشت قرارداد توییتر همچنان به دلیل جدال بر سر تعداد روبات‌های موجود در پلتفرم در هاله‌ای از ابهام است. توییتر پیشتر در همین ماه (ژوئن)، دسترسی کامل و بدون محدودیت جریان توییت‌ها را در اختیار ایلان ماسک گذاشت تا او بتواند درصد روبات‌های این شبکه اجتماعی را بررسی کند.

ماسک روز سه‌شنبه در فریوم اقتصادی قطر اعلام کرد هنوز «مشکلات حل‌نشده‌ای» سر راه این قرارداد وجود دارد.

او گفت: «سوال اینجاست که آیا بخش وام مورد نیاز فراهم می‌شود و آیا سهامداران به نفع قرارداد رأی می‌دهند.» مدیرعامل تسلا گفت قصد رهبری توییتر را ندارد بلکه می‌خواهد بر «هدایت محصولی» تمرکز کند.

منبع: YahooFinance

https://pvst.ir/cl3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو