skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

شورای عالی مبارزه با پولشویی ممنوعیت احراز هویت آنلاین را لغو کرد

تحریریه پیوست

۲۴ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ اسفند ۱۴۰۰

شورای عالی مبارزه با پولشویی ممنوعیت احراز هویت آنلاین را برداشت و از امروز ( ۲۴ بهمن) تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌توانند به صورت آنلاین احراز هویت کنند.

به گزارش پیوست، مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی فقط به احراز هویت آنلاین اشاره نمی‌کند بلکه طبق این مصوبه بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌توانند کلیه خدمات پایه بانکی را به صورت آنلاین ارائه دهند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری شهروندان به شعب بانکی نیست.

پرکاربردترین خدمت پایه بانکی احراز هویت و افتتاح حساب است، حال بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌توانند بدون دغدغه به مشتریان خود سرویس‌های مختلف عرضه کنند.

طبق مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی، بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌توانند از طریق امضای دیجیتالی و روش‌های بیومتریک اقدام به احراز هویت کاربران خود کنند.

مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی در حالی پس از یک سال که دولت این شورا را موظف به تعیین دستورالعمل مزبور کرده بود به تصویب رسید که هفته گذشته مدیر کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی طی نامه‌ای به تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری از آنها خواست تا تصویب دستورالعمل احراز هویت آنلاین، از ارائه این سرویس به مشتریان‌شان پرهیز کنند.

در نامه بانک مرکزی به موسسات اعتباری و بانک‌ها تاکید شده بود که طبق تبصره ۳ ماده ۹۱ آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی ارائه خدمات پایه به ارباب رجوع فقط با رعایت دستورالعملی که باید از سوی شواری عالی مبارزه با پولشویی به تصویب برسد مجاز شمرده می‌شود.

هیات وزیران بهمن ۹۹ با پیشنهاد شورای عالی مبارزه با پولشویی ممنوعیت احراز هویت غیرحضوری برای ارائه خدمات پایه را از آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی حذف کرد. اما اجرایی شدن این بند از آیین‌نامه منوط به تصویب دستورالعملی از سوی شورای عالی مبارزه با پولشویی شده بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از جلسه شورای عالی مبارزه با پولشویی در جمع رسانه‌ها اعلام کرد که از امروز ممنوعیت احراز هویت آنلاین و ارائه خدمات پایه بانکی به مشتریان بانکی به صورت آنلاین برداشته شده است و بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری می‌توانند مشتریان خود را آنلاین احراز هویت کنند.

احسان خاندوزی با اشاره به اینکه تا امروز احراز هویت آنلاین ممنوع بود گفت: البته برخی از بانک‌ها و موسسات اعتباری اقدام به ارائه این سرویس به مشتریان خود کرده بودند اما از امروز این ممنوعیت به صورت کامل برداشته شده است.

او گفت: بانک‌ها می‌توانند با ابزار بیومتریک و همچنین امضای دیجیتالی اقدام به احراز هویت آنلاین و ارائه خدمات پایه کاربردی به مشتریان خود کنند.

 

https://pvst.ir/bvd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو