skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اجرای پروژه سندباکس بانک مرکزی به شرکت ملی انفورماتیک سپرده شد

۲۲ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ آذر ۱۴۰۱

شرکت ملی انفورماتیک

اجرای پروژه سندباکس بانک مرکزی به شرکت ملی انفورماتیک سپرده شد، پیش از این شرکت شاپرک مسئول اجرای این پروژه بود.

به گزارش پیوست، به نظر می‌رسد این اقدام به دلیل تسریع در روند اجرای پروژه سندباکس صورت گرفته است.

طبق مصوبه هیات دولت در تاریخ ۱۳ آبان ۹۷ بانک مرکزی موظف شده بود در حوزه‌های نوآورانه‌ای که در آن مقررات‌گذاری نشده است به منظور گسترش نوآوری در حوزه‌ فناوری‌های پرداخت الکترونیکی نسبت به ایجاد فضای آزمون نوآوری با زیرساخت‌های مورد نیاز بانکی پرداختی اقدام کند. هرچند این مصوبه مقرر کرده بود مقدمات اجرایی این سندباکس در طول یک ماه فراهم شود اما شرکت ملی انفورماتیک در تیرماه ۹۹ به عنوان بازوی فناوری بانک مرکزی اقدام به برگزاری مناقصه‌ای دومرحله‌ای به منظور ارزیابی و انتخاب مشاور ذی‌صلاح برای اجرای پروژه «سندباکس بانک مرکزی» کرد.

در نهایت اما معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی وعده داد این پروژه تا بهار ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید. تشکیل کارگروه مدیریت یکپارچه محیط‌های آزمون در نهایت موجب شد بانک مرکزی طرح خود را برای تشکیل سندباکس به این کارگروه ارائه دهد اما به نظر می‌رسد به سبب محقق نشدن سندباکس بانک مرکزی، اجرای این پروژه به شرکت ملی انفورماتیک واگذار شد.

هم‌اکنون با تحویل پروژه از سمت شاپرک به شرکت ملی انفورماتیک مقرر شده است ظرف چند هفته آینده با دریافت مصوبات تکمیلی برای اجرایی شدن آن، این طرح به اجرا درآید.

در صورت تشکیل سندباکس بانک مرکزی این دومین سندباکس تخصصی (محیط‌های آزمون‌ بخشی) خواهد بود که تشکیل خواهد شد. پیش از نیز سندباکس بورس تشکیل شده است و طرح‌های نوآورانه برای اجرایی شدن د رحوزه بازار بورس در محیط آزمون بورس ارائه می‌شوند.

با انتخاب علی‌ عبدالهی به عنوان مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک، که پیش از این دبیر کارگروه مدیریت یکپارچه محیط‌های آزمون بود، پیش‌بینی می‌شود اجرای این طرح با سرعت بیشتری پیگیری شود.

https://pvst.ir/bob

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو