skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فراخوان سندباکس بانک مرکزی تیرماه منتشر می‌شود

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۵ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ آذر ۱۴۰۱

سندباکس بانک مرکزی

طبق اعلام شرکت ملی انفورماتیک، زیرساخت‌‌های عملیاتی سندباکس بانک مرکزی آماده بهره‌برداری است و فراخوان عمومی پذیرش کسب‌وکارهای حوزه پولی-مالی در این سندباکس، اول تیرماه منتشر خواهد شد.

به گزارش پیوست، حدود یک سال و نیم است که بانک مرکزی پروژه سندباکس خود را کلید زده است. ابتدا قرار بود بهار ۱۴۰۰، اولین کسب‌وکارهای حوزه مالی در این سندباکس پذیرفته شوند اما این اتفاق نیفتاد. سپس مدیر پروژه سندباکس بانک مرکزی وعده داد تیرماه ۱۴۰۰، سندباکس بانک مرکزی شروع به‌ کار کند ولی این وعده نیز محقق نشد. حال به نظر می‌رسد پس از یک سال، این اتفاق خواهد افتاد.

نمایه:

سندباکس چیست؟

سندباکس یا محیط آزمون، فضا و محیطی کنترل‌شده است که در آن کسب‌وکارهای جدید طبق شرایط خاصی می‌توانند برای دوره محدودی و با تعداد کاربر محدودی فعالیت کنند. سندباکس‌ها بیشتر برای تکنولوژی‌های نوظهور ایجاد می‌شوند تا علاوه بر اینکه کسب‌و‌کارها خود را برای ورود به محیط واقعی آماده می‌کنند، قانون‌گذار نیز با شناسایی نقاط قوت و ضعف آنها شرایط و محیط قانونی را برای آنان فراهم کنند. هم‌اکنون بسیاری از کشورها برای اینکه نسبت به تکنولوژی‌های جدید از قبیل اینترنت اشیا و رمزارزها به شناخت برسند با ایجاد محیط‌های آزمون یا سندباکس‌ها اقدام به پیاده‌سازی پروژه‌های مختلفی در این زمینه کرده‌اند.

شرکت ملی انفورماتیک ایران اعلام کرده زیرساخت‌های مطالعاتی و عملیاتی سندباکس بانک مرکزی را آماده کرده است و روز یکم تیرماه، فراخوانی برای حضور کسب‌وکارهای نوآور حوزه پولی-مالی منتشر می‌کند.

سپس متقاضیان یک ماه فرصت دارند برای حضور در دور نخست سندباکس بانک مرکزی اعلام آمادگی کنند. همچنین هر سه ماه یک بار فراخوان جدیدی منتشر خواهد شد تا متقاضیان جدید، امکان حضور در دوره‌های بعدی را داشته باشند.

https://pvst.ir/cjp
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو