skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینماد را قربانگاه نوآوری در اکوسیستم استارت‌آپی نکنید

اعتراض انجمن بلاک‌چین به اجباری شدن اینماد برای دریافت درگاه پرداختی

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۲ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ آذر ۱۴۰۰

انجمن بلاک‌چین در بیانیه‌ای نسبت به اجباری شدن اینماد برای دریافت درگاه پرداختی اعتراض کرده و این تصمیم را اقدامی برای نابودی نوآوری و جلوگیری از ایجاد هرگونه کسب‌وکار جدید در اکوسیستم استارت‌آپی بلاک‌چین و رمزارز دانست.

به گزارش پیوست، اجباری شدن دریافت اینماد برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی درحالی قرار است از فردا اجرایی شود که پیش ‌از این فعالان این حوزه یعنی شرکت‌های پرداخت‌یاری و انجمن‌ فین‌تک نیز بارها نسبت به آن اعتراض کرده‌اند.

در این بین، شرایط برای فعالان حوزه رمزارز متفاوت‌تر از همه است و نبود تنظیم‌گری یا قانون‌گذاری در این حوزه باعث شده فعالان حوزه رمزارز به هیچ‌عنوان قادر به دریافت اینماد برای پلتفرم‌های تبادل دارایی دیجیتال نباشند. حالا که اینماد برای گرفتن درگاه پرداخت اجباری شده، مشخص نیست که چه اتفاقی برای این پلتفرم‌ها خواهد افتاد.

در همین رابطه اخیرا انجمن بلاک‌چین ایران در بیانیه‌ای نسبت به این تصمیم اعتراض کرده و آن را «قربانگاه نوآوری» عنوان کرده است.

انجمن بلاک‌چین در بیانیه‌ خود این تصمیم را تصمیمی خطرناک و اقدامی برای نابودی نوآوری و جلوگیری از ایجاد هرگونه مدل جدید کسب‌وکار در اکوسیستم استارت‌آپی، حوزه بلاک‌چین و رمزارز دانسته است.

در این بیانیه آمده است: «اجباری کردن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، مساوی است با کاهش سرعت تطابق با تکنولوژی‌های روز و عدم توسعه حوزه اقتصاد دیجیتال در شرایط خاص کشور.»

انجمن بلاک‌چین در ادامه این بیانیه، دلسردی صاحبان ایده‌ها وفناوری‌های جدید و سوق دادن آنها به راه‌اندازی کسب‌وکار در سایر کشورها را از پیامدهای این تصمیم دانسته و نسبت به زیرزمینی شدن فعالیت‌های نوآورانه، فرار مالیاتی در اکوسیستم استارت‌آپی و تشویق به استفاده از روش‌های جایگزین برای دریافت هزینه خدمات اینترنتی هشدار داده است.

این انجمن در پایان از مراجع تصمیم‌گیر درخواست کرده تا «اجباری کردن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت» را مورد بازبینی قرار داده و از رویکردهای مدیریت ریسک با مشارکت بخش خصوصی برای تنظیم‌گری استفاده کنند.

متن کامل بیانیه انجمن بلاک‌چین به اجباری شدن اینماد برای دریافت درگاه پرداختی را از اینجا بخوانید.

https://pvst.ir/b9i
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو