skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

در دومین مزایده بزرگ املاک در سال جاری

مخابرات ۱۶۹ ملک خود را به ارزش ۲۷۰۰ میلیارد تومان به مزایده گذاشت

میثم قاسمی تحریریه

۲۶ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت مخابرات ایران ©عکس: موسی هاشم‌زاده

شرکت مخابرات ایران در دومین مزایده بزرگ املاک خود ۱۶۹ ملک را در ۲۷ استان به ارزش اولیه بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای فروش گذاشته است.

به گزارش پیوست، شرکت مخابرات ایران که تخمین زده می‌شود ۱۸ هزار میلیارد تومان بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی دارد، به منظور پرداخت بخشی از بدهی‌های خود املاک مازادش در سراسر کشور را از طریق مزایده به فروش می‌رساند. تابستان امسال در اولین مزایده بزرگ املاک، این شرکت ۳۱۰ ملک را به ارزش اولیه بیش از ۱۲۷۹ میلیارد تومان به مزایده گذاشت؛ اما ۸۵ درصد املاک به مزایده گذاشته شده، بدون مشتری باقی ماندند. اکنون این شرکت در دومین مزایده قصد دارد ۱۶۹ ملک را بفروشد.

املاک به مزایده گذاشته شده مخابرات در ۲۷ استان کشور قرار دارند که بیشترین تعداد املاک در استان تهران قرار دارند و کمترین املاک در استان‌های آذربایجان غربی، بوشهر و سمنان هستند. آگهی این مزایده امروز (۲۶ مهر) منتشر شده است و خریداران تا ۹ آبان برای ثبت پیشنهادهای خود فرصت دارند. جلسه گشایش پاکت پیشنهادها ۱۷ آبان ماه برگزار می‌شود.

گران‌ترین املاک مزایده

استان تهران با ۵۳ ملک به فروش گذاشته شده در صدر فهرست قرار دارد. ارزش مجموع این املاک بیش از هزار و ۶۶ میلیارد تومان برآورده شده است. گران‌ترن ملک به مزایده گذاشته شده در استان تهران و کل کشور یک مجتمع تفریحی-رفاهی در کیلومتر ۲۲ جاده تهران- کرج است. این ملک در مزایده پیشین نیز عرضه شده بود؛ اما بعدا از تشریفات مزایده خارج شد. آن زمان این مجتمع رفاهی ۵۴۵ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده بود؛ اما در مزایده جدید ۵۹۶ میلیارد تومان قیمت‌گذاری اولیه شده است.

تصویر هوایی از گران‌ترین ملک به مزایده گذاشته شده شرکت مخابرات در گرمدره.

در استان تهران نسبت به مزایده قبلی ۲۰ مورد ملک حذف شده است که مشخص نیست به فروش رفته‌اند یا تصمیم دیگری درباره آنها گرفته شده است.

املاکی در کل کشور

در مزایده جدید استان‌های هرمزگان، قزوین و زنجان ملکی ندارند؛ اما استان‌های مرکزی، مازندران، قم، سیستان و بلوچستان، سمنان، ایلام و بوشهر به مزایده افزوده شده‌اند. استان قم که در این مزایده قرار گرفته است، ۳ ملک برای فروش دارد که پیش از این به صورت مجزا مزایده‌ای برای آن برگزار شده بود؛ اما به نظر می‌رسد این املاک به فروش نرفته‌اند.

شرکت مخابرات ایران برای پرداخت بدهی‌های خود علاوه بر فروش املاک مازاد، تصمیم دارد هزار میلیارد تومان از سهام همراه اول را نیز به صورت بلوکی و از طریق مزایده واگذار کند.

شرکت مخابرات ایران که در سال‌های اخیر با مشکلات مالی مواجه شده و در سال مالی ۱۳۹۹ برای اولین بار زیان‌ده شد، خواستار افزایش تعرفه‌های خدمات خود به منظور جبران بخشی از هزینه‌ها است؛ اما دولت دوازدهم و دولت‌های پیشین با این اقدام مخالفت کردند. سال گذشته و همزمان با اوج‌گیری دوباره اختلاف شرکت مخابرات و وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم با تکرار مواضع گذشته خود پیشنهاد داد مخابرات برای پرداخت بدهی کارمندان خود املاکش را بفروش برساند.

ابراهیم محمودزاده، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در گفت‌وگویی با پیوست اعلام کرد: «با هیات‌مدیره و سهامداران به توافق رسیده‌ایم که من مطالبات گذشته- چه بازنشستگان و چه شاغلان- را بتوانم پاس کنم. املاک اضافی و شرکت‌های اضافی و منابع مجهول‌الوصول و مطالبات را برآورد کرده‌ام و نشان داده‌ام ظرف یک سال می‌توانم این مطالبات را به پول نقد تبدیل و ارائه کنم. این کار سنگینی است اما در صورت تحقق، مطالبات دوستان من به مطالبات ذی‌نفعان و مشتریان بیرونی تبدیل می‌شود. این راهبرد ما برای آینده است.»

فایل مزایده املاک شرکت مخابرات ایران را از اینجا دریافت کنید.

https://pvst.ir/b69
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو