skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مخابرات هزار میلیارد تومان سهام همراه اول را می‌فروشد

میثم قاسمی تحریریه

۱۴ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت مخابرات ایران

شرکت مخابرات ایران هزار میلیارد تومان از سهام همراه اول را بابت پرداخت بدهی پرسنل و بازنشستگان خود می‌فروشد. این رقم، ۵۰ درصد مطالبات را شامل می‌شود.

به گزارش پیوست، مطالبات کارکنان و بازنشستگان شرکت مخابرات ایران که از سال‌ها پیش باقی‌مانده‌اند اکنون به یکی از معضلات مدیریتی این شرکت تبدیل شده‌اند. در سال‌های اخیر تجمعات متعددی از سوی بازنشستگان این شرکت در مقابل ساختمان‌های مخابرات، مجلس و حتی مجمع عمومی این شرکت برگزار شده است. اکنون مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند قصد دارند بدهی خود را هرچه سریع‌تر پرداخت کنند.

براساس تصمیم هیات مدیره مخابرات که با موافقت سهامدار عمده (توسعه اعتماد مبین) همراه شده است، مخابرات ۵۰ درصد بدهی‌های خود به کارکنان و بازنشستگان را با فروش سهام همراه اول پرداخت می‌کند و ۵۰ درصد دیگر مطالبات نیز از محل فروش املاک مازاد شرکت مخابرات در کل کشور پرداخت خواهد شد.

محمد فرقانی، معاون توسعه سرمایه انسانی شرکت مخابرات با تایید این مطلب، گفت: «با پیشنهاد دکتر محمودزاده، رئیس هیات مدیره و تصویب جلسه مشترک هیات مدیره مخابرات ایران و سهامدار عمده شرکت مقرر شد، مطالبات همکاران شاغل و بازنشسته به صورت ۵۰ درصد از محل واگذاری سهام همراه اول و ۵۰ درصد از محل واگذاری و فروش املاک مازاد، تسویه شود.»

گفته می‌شود مخابرات ایران ۲ هزار میلیارد تومان به کارکنان و بازنشستگان خود بدهی دارد. این بدهی‌ها بابت رفاهیات، پاداش بهره‌وری، حق جذب و… هستند که بعضی از آنها از سال ۹۲ باقی مانده‌اند. این در حالی است که شرکت مخابرات ایران در پایان سال مالی ۹۹ برای اولین بار زیان‌ده شد.

پرداخت مطالبات معوقه

براساس آنچه روابط عمومی شرکت مخابرات اعلام کرده، کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین به عنوان سهامدار اصلی شرکت مخابرات ایران با پیشنهاد ابراهیم محمودزاده رئیس هیات مدیره این شرکت برای پرداخت مطالبات با واگذاری سهام همراه اول و فروش املاک موافقت کرده است. این در حالی است که فروش املاک مخابرات روندی زمان‌بر است و با توجه به رکود بازار مسکن، استقبال چندانی از مزایده‌های برگزار شده، نمی‌شود. همچنین انتقال سهام همراه اول به کارکنان نیاز به اخذ سازمان بورس و طی مراحل قانونی دارد.

در همین حال یکشنبه این هفته (۱۱ مهر) جلسه‌ای ۵ ساعته با حضور رئیس هیات مدیره، مدیر عامل و معاون توسعه سرمایه انسانی با نمایندگان شورای هماهنگی کانون‌های بازنشستگان مخابرات سراسر کشور و تشکل‌های صنفی و اسلامی تهران و اصفهان و چند استان دیگر در ساختمان سردار جنگل برگزار شد و در این جلسه مقرر شد تا روز شنبه (۱۷ مهر) ۲۵ درصد مطالبات پرداخت شود و تا ۱۰ روز بعد (اواخر مهر ماه) ۲۵ درصد دیگر بدهی‌ها تسویه شود.

همچنین موافقت شد نمایندگان شورای هماهنگی کانون‌های بازنشستگی و تشکل‌های شرکت کننده در جلسه بر روند فروش سهام همراه اول نظارت داشته باشند. هنوز مشخص نشده است فروش سهام همراه اول توسط کدام کارگزاری و به چه ترتیبی انجام خواهد شد. از آنجا که براساس قوانین سازمان بورس، دارنده سهام عمده نمی‌تواند بیشتر از یک درصد سهام خود را از طریق تابلو به فروش برساند، به نظر می‌رسد برای تامین هزار میلیارد تومان، سهام همراه اول به صورت بلوکی و از طریق مزایده واگذار خواهد شد.

https://pvst.ir/bpf
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو