skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بلوبانک به زودی از طریق IPهای خارجی در دسترس خواهد بود

۲۵ مهر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

امکان دسترسی به بلوبانک از طریق IPهای خارجی برای کاربران این نئوبانک به زودی فراهم می‌شود. با اعلام معاون ارشد فنی بلوبانک طبق استانداردهای اعلام شده از سوی افتا، دسترسی به شبکه پرداخت داخلی از طریق IPهای خارجی ممنوع است از همین رو تاکنون کاربران بلوبانک نمی‌توانستند از طریق آی‌پی خارجی یا از خارج از کشور به حساب خود دسترسی داشته باشند، اما به زودی شرایطی فراهم می‌شود تا کاربران بلوبانک بتوانند از خارج از کشور نیز به حساب‌هایشان متصل شوند.

به گزارش پیوست، جمال غضنفری، معاون ارشد تیم فنی بلوبانک اعلام کرد بررسی‌های تیم حقوقی بلوبانک مشخص کرد در این خصوص اختلاف نظری میان رگولاتورهای مختلف وجود دارد از همین رو مقرر شده است دسترسی به حساب و پرداخت‌ها از طریق IPهای خارجی به مشتریان بلوبانک داده شود. او تاکید کرد که این دسترسی فقط برای کسانی ایجاد خواهد شد که در داخل کشور حساب باز کرده‌اند و در داخل کشور احراز هویت شده‌اند.

طبق گفته او از طریق IP خارجی نمی‌توان در «بلو» افتتاح حساب انجام داد اما می‌توان پول منتقل کرد و به حساب دسترسی داشت.

غضنفری اعلام کرد: «تعداد مشتریان این نئوبانک به ۷۰۰ هزار کاربر رسیده است.» یعنی ۷۰۰ هزار نفر در «بلو» حساب باز کرده‌اند و طبق گفته او از این تعداد مشتری ۵۰۰ هزار نفر به صورت مرتب از حساب‌های خود استفاده می‌کنند. او اعلام کرد که بیش از ۲۲ میلیون تراکنش در این نئوبانک به ثبت رسیده است.

به‌روزرسانی دلیل اختلال‌های شهریور

معاون فنی بلوبانک در توضیح اختلال‌ ایجاد شده در بلوبانک در شهریور ماه گفت: «دلیل این اختلال‌ها هم زمانی به‌روزرسانی زیرساخت‌ها و بروز یک اشکال فنی در شبکه بود، از همین رو برخی از مشتریان بلوبانک در زمان استفاده از سرویس‌ها با اختلال مواجه شدند هر چند این اختلال بیشتر از چند ساعت به‌طول نیانجامید و بسیاری از مشتریان از آن مطلع نشدند اما ما برای جبران آن دو برابر سقف کارمزد پرداختی هر مشتری در شهریور ماه را به او بازگرداندیم.»

او مجموع پول بازگردانده شده به مشتریان بلوبانک در شهریور ماه را بابت اختلال ایجاد شده ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

غضنفری با اشاره به اینکه بلوبانک شفافیت را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است گفت: «اگر بلوبانک بخاطر این اختلال نوتیفیکیشنی برای مشتریانش ارسال نمی‌کرد، به احتمال زیاد بسیاری از مشتریان این نئوبانک متوجه این اختلال نمی‌شدند اما به دلیل رویکرد اعتمادساز بلوبانک با مشتریانش ما اطلاع‌رسانی کاملی به آنها انجام دادیم.»

او در پاسخ به این سوال که آیا این اختلال‌ها در دوره‌های به‌روزرسانی دوباره تکرار خواهد شد یا خیر گفت: «قاعدتا تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این اختلال دوباره تکرار نشود.»

نشست خبری بلوبانک
از راست به چپ: جمال غضنفری معاون ارشد تیم فنی، پویان عطاآبادی مدیربازاریابی،مدیر محصول بلوبانک، محسن محمدیان مدیر منابع انسانی

او در خصوص محصولات آتی بلوبانک گفت: «بلوبانک در جهت ارتقای هوش و سواد مالی کودکان ۱۵ سال به زودی محصول جدیدی به بازار عرضه خواهد کرد.»

سرویس‌های بلو براساس نیاز مشتری

محسن محمدیان، مدیر منابع انسانی بلوبانک نیز در این نشست خبری اعلام کرد: «این نئوبانک سعی می‌کند بر اساس نیازهای هرکدام از مشتریان خود برای آنها سرویس طراحی کند و به آنها ارائه دهد. در محصولات آتی این بانک امکان مدیریت دارایی‌ها و همچنین مدیریت سرمایه برای هر کدام از کاربران براساس میزان تراکنش‌ها و محل خرج آنها برایشان فراهم می‌شود.»

او با اشاره به تعریف «برت کینگ» از یک بانک گفت: «طبق تعریف وی بانک باید بتواند پول را نزد خود نگهدارد، انتقال وجه انجام دهد و تسهیلات و اعتبار بدهد ما در تلاش هستیم که این خدمات را به بهترین شکل ممکن به مشتریان خود ارائه دهیم.»

او در پاسخ به اینکه آیا بلو برنامه‌ای برای ارائه تسهیلات به کاربران خود دارد یا خیر گفت: «ما در حال برنامه‌ریزی برای اعطای تسهیلات خرد به مشتریان خود هستیم اما می‌خواهیم این فرایند را به بهترین روش ممکن ارائه دهیم. اما سوال اینجاست که بهتر است یک تسهیلات خرد مثلا ۱۰ میلیون تومانی به مشتری ارائه دهیم یا شرایطی فراهم شود تا مشتری ما بتواند در عرض یک سال ۱۵ میلیون تومان ذخیره کند.»

او همچنین با اشاره به پیشینه شکل‌گیری این نئوبانک گفت: «با توجه به اینکه هیچ مجوزی برای فعالیت نئوبانک در ایران در شرایط فعلی صادر نمی‌شود و با توجه به اینکه ما تصمیم به ارائه خدمات مالی به صورت کامل و جمع‌آوری سپرده داشتیم از همین رو به عنوان بخشی از بانک سامان شروع به فعالیت کردیم اما با توجه به اینکه برای فعالیت تمامی بخش‌های بلو از بانک سامان مجزا است از همین رو با فراهم شدن شرایط صدور مجوز برای نئوبانک‌ها ما نیز در خواست خود را برای تبدیل شدن به یک نئوبانک مستقل ارائه خواهیم کرد.»

او تاکید کرد که در صورت صدور مجوز نئوبانک، بلوبانک قادر است با توجه به زیرساخت‌های مستقلی که برای خود ایجاد کرده است به سرعت فعالیت مستقل خود را آغاز کند.

به گفته محمدیان قرار گرفتن نئوبانک‌ها در بستر فناوری کمک کرده تا هزینه‌های این بانک‌ها کاهش پیدا کند به گونه‌ای که هزینه‌های نیروی‌ انسانی در نئوبانک‌ها یک دهم و هزینه‌های جذب کاربر تنها یک پنجم بانک‌های سنتی است.

افتتاح حساب‌ در ساعت استراحت

احمد ابراهیمی، مدیر محصول بلوبانک، نیز اعلام کرد که بررسی‌های ما نشان می‌دهد که ۶۰ درصد افتتاح حساب‌ها در ساعات غیر کاری از ۱۶ الی ۶ بامداد اتفاق افتاده است و ۲۵ درصد از مشتریان بلوبانک در شهر تهران و ۷۵ درصد از سایر شهرها اقدام به افتتاح حساب کرده‌اند.

به گفته ابراهیمی بلولاین، به عنوان سرویس پشتیبانی ۲۴ ساعته بلوبانک تا کنون توانسته رکورد پاسخگویی به ۵ هزار چت در یک روز و میانگین زمان انتظار ۱۲ ثانیه‌ای را به ثبت برساند.

https://pvst.ir/c7x

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو