skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعرفه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان دولت افزایش یافت

میثم قاسمی تحریریه

۸ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ شهریور ۱۴۰۰

تعرفه ارائه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی افزایش یافت. این خدمات شامل کشف مزاحمت تلفنی، صدور قبض المثنی، درخواست تلفن ثابت، تغییر نام مالک و… می‌شود.

به گزارش پیوست، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه ارائه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی و دفاتر فروش و خدمات حضوری دارندگان پروانه ارائه خدمات تلفن ثابت را افزایش داد. پیش از این خدمات تلفن ثابت براساس ارقام مصوب سال ۹۳ ارائه می‌شدند.

مهمترین نکته در مصوبه جدید رگولاتوری، تقسیم برخی خدمات به مشترکان حقیقی و حقوقی است. پیش از این تمامی خدمات با یک قیمت ارائه می‌شدند اما از این پس ثبت‏‌نام خط، تغییر نام خط و تغییر مکان تلفن ثابت برای مشترکان حقوقی و حقیقی با دو تعرفه مجزا انجام می‌شود.

در تبصره یک ماده ۱ این مصوبه آماده است که اگر شخص حقیقی یا حقوقی درخواست ثبت‌نام گروهی (ثبت‌نام بیش از یک خط برای یک نشانی واحد) داشته باشد، یکی از تعرفه‌ها برای ثبت‌نام خط اول و هزینه یک برگ چاپ فرم به ازای هر خط مازاد بر خط اول، به عنوان سهم دفتر از متقاضی اخذ می‌شود.

چنین موضوعی برای درخواست تغییر مکان گروهی نیز در تبصره ۲ آماده است.

براساس ماده ۲ این مصوبه دارندگان پروانه ارائه خدمات تلفن ثابت موظف شده‌اند خدمات موضوع ماده یک را (به غیر از خدمات مکاتبات قضایی و تقسیط بدهی) بر روی کلیه سامانه‌های فروش خود از جمله بسترهای کد خدمات دستوری، پیامک، اپلیکیشن و پورتال به صورت بر خط و الکترونیکی و بدون دریافت هرگونه وجه اعم از سهم دفاتر و دارنده پروانه از تعرفه‌های جدول فوق ارائه کنند.

در مواد ۳ و ۴ این مصوبه تاکید شده است که دفاتر نباید هیچ‌گونه تبعیضی در ارائه خدمات بین اپراتورها قائل شوند و از سوی دیگر دارندگان پروانه ارائه خدمات تلفن ثابت نیز نباید دفاتر را مجبور به خدمت ندادن به سایر دارندگان پروانه کنند.

در مواد ۵ و ۶ نیز دارندگان پروانه ارائه خدمات تلفن ثابت (شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های FCP) و دفاتر ارائه خدمات ملزم با اطلاع‌رسانی درباره مصوبه جدید رگولاتوری شده‌اند.

مصوبه شماره ۲ جلسه  شماره ۳۲۴ رگولاتوری جایگزین بند ۲ مصوبه شماره ۱ جلسه شماره ۲۰۵ این کمیسیون شده است.

https://pvst.ir/aty
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  3 نظر

  1. درود
   دزدی بالا رفتن از دیوار مردم نیست
   چگونه ۱۷۰ هزار تومن در شهر زیر ۸۰ هزار نفر برای جابجای خط تلفن ثابت ( حقیقی ) اخاذی می شود؟ در حالی که خود خط ۲۲۰ هزار است؟ چرا دولت عامل گرانی و غارت مردم شده؟ شهرستان سنقر از توابع استان کرمانشاه . سپاس
   ))) این در حالی است که در کشورهای دیگر خود خط و خدمات رایگان و فقط روی هزینه مکالمه بدون دزدی _ارزش افزوده_ عمل می شود سپاس /استان کرمانشاه/شهر سنقر

  2. با سلام این چه ظلمی هست به مردم بدبخت میکنید من که مستاجر هستم برای جابجایی خط ۱۷۰ هزار باید هزینه کنم هر سال هم مجبورم جابجا بشم رفتم مخابرات میگن هزینش ۱۷۰ تومن میگم خط بردارید پولش بدید میگن ما برنمیدارم یا پول جابجایی رو بده یا اگر بلا استفاده بمونه مخابرات رایگان بعد از چند ماه برمیداره

  3. سلام
   درمورد تغیرمکان تلفن ثابت عرض کنم ازدزدی هم بالاتره یعنی چه من مستأجر برای جابجائی تلفن ثابت بدون اطلاع این همه پول می‌گیرند من تقاضای تغییر مکان دربجنورد ازاین و خیابان به آنورخیابان دادم بعدازیک ماه انجام دادند وبدهی من صفربود بعد۲روزتلفن قطع شده زنگ زدم ۲۰۰۰میگه فاقدبدهی می‌باشید درصورتیکه خط رابدون اطلاع یکطرفه نموده اند. بعدکنکاش متوجه هزینه بالای انتقال شدم آخه مگرانتقال خط حتی بدون کابل کشی چقدر میشه این چه مسخره بازیه راه انداخته اند.لطفا پاسخ بدید؟

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو