skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در دفاع از برنامه‌های خود:

احسان خاندوزی: برای مبارزه با فساد پنجره واحد گمرک را کامل راه‌اندازی می‌کنیم

پریا نظری
عضو تحریریه

۳۱ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

©خبرگزاری ملت

وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم برای وزارت امور اقتصادی و داریی برنامه خود را اجرای کامل پنجره واحد گمرکی اعلام کرد و تاکید کرد که سامانه‌های گمرکی که هم‌اکنون ایجاد شده‌اند هوشمند نیستند.

به گزارش پیوست، سید احسان خاندوزی، وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در جلسه علنی نوبت عصر امروزمجلس (۳۱ مرداد) در دفاع از برنامه‌های خود به اهم برنامه‌های خود برای وزارت اقتصاد اشاره کرد و گفت: «افزایش شاخص GDP به ۱.۵ برابر تا پایان دولت، استقرار مالیات بر عایدی سرمایه، هوشمندسازی سیستم مالیاتی و تلاش برای ایجاد شناسنامه بنگاه‌های اقتصادی در دستور کار ما قرار دارد.»

خاندوزی همچنین با اشاره به شرایط تحریم و کرونا در کشور بیان کرد: «مبادلات تجاری و ترخیص کالاهای اساسی اولویت ما است. سیستم گمرکات باید اصلاح شود، همچنین سامانه گمرکی که هم اکنون فعال است، هوشمند نبوده که همین باعث ایجاد فساد شده است. به همین خاطر برای مبارزه با آن اجرای کامل پنجره واحد را در نظر داریم.»

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در ادامه صحبت‌های خود به مأموریت بلند و اساسی وزارت اقتصاد در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: «ابتدا ارتقا بخش خود وزارت اقتصاد و دارایی در تیم اقتصادی دولت را در نظر داریم. دوم بازطراحی سیستم‌ها با هدف مقاوم‌سازی مالیه دولت و پشتیبانی از بخش‌های مولد و مانع‌زدایی از تولید و کاهش نابرابری‌های غیرموجه است. به همین خاطر ساختارها و فرآیندهای معلول موجود را با تکیه بر فناوری‌های نوین چون مساله هوشمندسازی جزو ضروریات اداره عاقلانه شرایط جنگی اقتصادی است.»

در طول بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصادی، نه تنها نمایندگان مخالف و موافق بلکه خود وزیر پیشنهادی هم به مبحث اقتصاد دیجیتال اشاره‌ای نکردند و خاندوزی در صحبت‌های خود همچنین روی بحث تحریم‌ها و بازطراحی تیم اقتصادی برمبنای مبارزه با تحریم‌ها تاکید داشت.

https://pvst.ir/ar2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو