skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رگولاتوری چین حق انحصار موسیقی در فضای آنلاین را از تنسنت گرفت

۲ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رگولاتوری چین اعلام کرد که از توافق حقوق انحصاری موسیقی توسط تنسنت جلوگیری می‌کند و این شرکت را به دلیل فعالیت‌های غیرمنصفانه در بازار موسیقی آنلاین پس از خرید شرکت موسیقی چین (China Music Corporation) جریمه کرد.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، دولت چین در ماه‌های اخیر اقدامات خود را به منظور انحصار زدایی شرکت‌های بزرگ تکنولوژی افزایش داده است؛ پکن در یک اقدام بی‌سابقه غول تجارت الکترونیک علی‌بابا را 2.75 میلیارد دلار به دلیل فعالیت ضدرقابتی جریمه کرد.

شرکت تنسنت و گروه سرگرمی و موسیقی تنسنت که واحد ایجاد شده پس از خرید شرکت موسیقی چین است، اعلام کرده‌اند که از این تصمیم پیروی کرده و تمام پیش‌نیاز‌های رگولاتوری را برآورده می‌کنند.

یک بررسی رسمی از سوی دولت چین نشان می‌دهد از آنجایی که ادغام شرکت موسیقی چین با تنسنت در سال 2016 رسما گزارش نشده از همین رو مشمول نقض مقررات شده است.

سازمان دولتی رگولاتوری بازار چین (SAMR) اعلام کرد که فعالیت‌های تنسنت در بازار پلتفرم موسیقی آنلاین را با تمرکز بر حق کپی‌رایت موسیقی بررسی کرده است.

به گفته این رگولاتوری،‌ تسنت بیش از 80 درصد از حقوق انحصاری موسیقی را پس از خرید شرکت موسیقی چین به خود اختصاص داده و قدرت خود را در مقابل طرفین دیگر افزایش داده و بازیگران جدید در این عرصه با مشکل مواجه می‌شوند.

سازمان دولتی رگولاتوری بازار چین اعلام کرد که تنسنت و شرکت‌های زیرمجموعه آن نباید توافق‌نامه‌های حق نشر انحصاری با مالکان آثار منعقد کنند و قراردادهای فعلی نیز تا 30 روز دیگر لغو می‌شوند.

این رگولاتوری تنسنت را به دلیل فعالیت ضدرقابتی 500 هزار یوان یا 77 هزار و 150 دلار جریمه کرد.

پیشتر در همین ماه اعلام شده بود که از ادغام تنسنت با ۲ وبسایت معروف استریم بازی هویا و دویو (Huya and DouYu) به دلایل ضد انحصار جلوگیری می‌شود.

منبع: Reuters, Bloomberg

https://pvst.ir/aj7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو