skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سهم شرکت‌های پرداخت روی شاپرک در خرداد ۱۴۰۰ اعلام شد

۱۲ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سه شرکت، به‌پرداخت ملت، پرداخت الکترونیکی سامان و تجارت الکترونیکی پارسیان طبق گزارش خرداد ماه شاپرک بیشترین سهم تراکنش‌های شاپرکی را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش پیوست، این سه شرکت طی ماه‌های گذشته همواره بیشترین سهم از میزان تراکنش‌های شاپرکی را به خود اختصاص داده‌اند و در ماه‌های مختلف هر کدام در یکی از رتبه‌های اول تا سوم بازار PSP ها جای گرفته‌اند.

به‌پرداخت ملت در خرداد ماه توانسته ۱۹.۹۳ درصد تعداد تراکنش‌های شاپرکی و ۲۰.۲۶ درصد مبلغ تراکنش‌ها را به دست آورد همچنین پرداخت الکترونیک سامان نیز ۱۹.۹۲ درصد تعداد تراکنش‌ها و ۱۷.۰۲ درصد مبلغ تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده است و شرکت تجارت الکترونیکی پارسیان نیز به ترتیب ۱۸.۸۹ درصد از نظر تعداد و ۱۲.۶۳ درصد از نظر مبلغی تراکنش‌های شاپرک را در اختیار گرفته است.

در این میان کارت اعتباری ایران کیش در شرایطی که ۸.۲۹ درصد تعداد تراکنش‌های شاپرکی را به خود اختصاص داده است اما از نظر مبلغی توانسته است ۱۲.۴۵ درصد تراکنش‌ها را به سمت خود سوق دهد در این صورت به نظر می‌رسد می‌رسد که کارتخوان‌های کارت اعتباری ایران کیش در مکان‌هایی نسب شده‌اند که هرچند شاید تعداد تراکنش‌های کمتری روی آن صورت گیرد اما تراکنش‌هایی با مبالغ بالاتر را به خود اختصاص می‌دهند.

همچنین گزارش شاپرک نشان می‌دهد که در خرداد ماه شرکت به‌پرداخت ملت با پوشش ۲۰.۵۸ درصد از بازار تراکنش‌های کارتخوان فروشگاهی بیشترین سهم این بازار را در اختیار دارد و در این ماه شرکت تجارت الکترونیکی پارسیان با کسب ۳۵.۷۵ درصد از سهم بازار تراکنش‌های اینترنتی، به عنوان ارائه دهنده خدمات به بیشترین تعداد تراکنش‌های ایننرنتی رسیده است. شرکت پرداخت الکترونیک سامان نیز با پوشش ۳۰.۳۷ درصدی از سهم تعدادی تراکنش‌های موبایلی به عنوان دارنده بالاترین سهم در بازار تراکنش‌های موبایلی شناخته شده است.

مقایسه سهم بازار هر شرکت PSP از نظر تعداد تراکنش‌های هر یک از ابزارهای پذیرش در اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۰

به پرداخت ملت بیشترین اختلاف بین سهم تعدادی تراکنش‌های ابزار پذیرش کارتخوان فروشگاهی را به خود اختصاص داد. طبق این گزارش این شرکت اختلاف سهم ابزار کارتخوان فروشگاهی این شرکت در مقایسه با ماه گذشته‌اش به رقم ۰.۳۲ درصد می‌رسد. این شرکت با ۱.۹۹ درصد افزایش، بالاترین اختلاف را نیز بین سهم تعدادی تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی نشان می‌دهد. این شاخص در ابزار پذیرش موبایلی به رقم مثبت ۰.۵۱ درصدی در شرکت پرداخت الکترونیک سامان می‌رسد.

تراکنش‌های موفق

طبق گزارش خرداد ماه شاپرک ۹۲.۵۴ درصد تراکنش‌ها جزو تراکنش‌های موفق طبقه‌بندی شده‌اند و تعداد تراکنش‌های موفق به حدود ۳ میلیارد و ۳۰۸ میلیون و ۸۲۲ هزار تراکنش می‌رسد این در حالی است که تعداد کل تراکنش‌های خرداد ماه تقریبا ۳ میلیارد و ۵۷۵ میلیون و ۴۵۹ هزار تراکنش اعلام شده است. از همین رو تعداد تراکنش‌های ناموفق تقریبا ۲۶۶ میلیون و ۶۳۷ هزار تراکنش اعلام شده است که ۷.۴۶ درصد کل تراکنش‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

آنالیز خطاهای رخ داده در شبکه پرداخت الکترونیکی کارتی

طبق این گزارش بروز خطای کاربری عمده‌ترین دلیل بروز خطاها گزاش شده است و ۸۷.۸۲ درصد از کل تراکنش‌های خطا را به خود اختصاص می‌دهد. در این نوع خطا معمولا کاربر یا موجودی کافی در کارتش ندارد یا رمز خود را به اشتباه وارد کرده است.

براین اساس تعداد تراکنش‌های صورت گرفته طی خرداد ماه ۲۱.۱۳ درصد بیشتر از تعداد تراکنش‌های انجام شده در اردیبهشت ماه گزارش شده است.

https://pvst.ir/aes

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو