skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیس‌بوک قابلیت جدیدی شبیه به رشته توییت‌های توییتر را آزمایش می‌کند

۱۴ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فیس‌بوک در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که به چهره‌های عمومی اجازه می‌دهد تا پست‌های جدیدی و با موضوع مرتبط را با اتصال به یکدیگر ایجاد کنند. این قابلیت، پست‌ها را به هم متصل می‌کند و درنتیجه طرفداران خیلی ساده به‌روزرسانی این پست را در طول زمان مشاهده می‌کنند.

به گزارش پیوست به نقل از تک کرانچ، مت ناوارا، مشاور شبکه اجتماعی، این قابلیت را مشاهده کرد و چندین اسکرین‌شات از نحوه عملکرد آن را در توییتر به اشتراک گذاشت. فیس‌بوک در اظهارنظری در این باره به تک‌کرانچ گفت که این شبکه اجتماعی فعلا در حال آزمایش یک ویژگی جدید روی گروهی از «چهره‌های مردمی» فیس‌بوک است. چهره مردمی یا عمومی، ‌دسته‌ای از صفحات فیس‌بوک است که به افراد رده بالا یا کسانی که می‌خواهند حضور اجتماعی بیشتری در فیس‌بوک داشته باشند تعلق دارد.

 

فیس‌بوک توضیح داد که این پست‌های رشته‌ای یک دکمه نمایش رشته پست «View Post Thread» خواهند داشت که به دنبال‌کنندگان اجازه می‌دهد به سادگی تمام پست‌های موجود در رشته را مشاهده کنند. زمانی که دکمه را فشار دهید، می‌توانید تمام پست‌های رشته شده را در یک مکان و به صورت متصل نگاه کنید.

این شبکه اجتماعی هنوز تایید نکرده است که چه زمانی این قابلیت توسعه یافته در اختیار دیگر چهره‌های عمومی این پلتفرم قرار می‌گیرد یا چه زمانی این قابلیت را در اختیار دیگر صفحات از جمله شرکت‌ها یا گروه‌های فیس‌بوک قرار می‌دهد.

این رشته‌ها در سایت‌هایی مثل توییتر کاربرد زیادی دارند زیرا محدودیت حروف باعث شده تا برای تکمیل مکالمه، به فضا و در واقع توییت‌های بیشتری نیاز باشد. اما در فیس‌بوک، شما می‌توانید تا سرحد 63 هزار و 206 حرف را در یک پست جا دهید (که این مقدار در توییتر به 225 حرف محدود می‌شود).

رشته پست‌های فیس‌بوک، به جای اینکه برای پست‌های طولانی‌تر استفاده شوند احتمالا برای نقد و اظهارنظر زنده درمورد رخداد‌های زنده استفاده خواهند شد. یا کاربران با یک پست جدید، رشته پست‌های قبلی را اصلاح می‌کنند و دیگر نیازی نیست که پست قبلی را اصلاح کنند. با این وجود، از آنجایی که این قابلیت روی چهره‌های عمومی آزمایش شده، شاید هدف آن به اشتراک‌گذاری اخبار مربوط است.

فیسبوک در گذشته با مساله شایعات دست و پنجه نرم کرده است و روزنامه‌نگاران یا مسئولان دولتی موضوعاتی را درمورد یک سری حوادث خبری در هر لحظه اعلام می‌کنند و رشته پست‌ها به شدت در این زمینه مفید هستند.

این آزمایش پس از آن انجام گرفت که فیسبوک از پلتفرم خبری خود به نام بولتن رونمایی کرد.

منبع: TechCrunch

https://pvst.ir/af8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو