skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلتفرم خبری بولتن مجزای از فیسبوک است

فیسبوک از پلتفرم خبری خود به نام بولتن رونمایی کرد

۹ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

فیسبوک بالاخره پلتفرم خبری خود را که شایعه آن مدت‌ها پیش پخش شده بود با نام بولتن معرفی کرد. مارک زاکربرگ در یک اتاق زنده صوتی از این پروژه جدید خبر داد و گفت هدف از آن «پاسخ به اتفاقاتی است که در اکوسیستم رسانه رخ داده است.»

به گزارش پیوست به نقل از انگجت، بولتن میزبان محتوای رایگان و پولی خواهد بود. بخش پرسش و پاسخ فیسبوک می‌گوید که این پلتفرم قرار است امکان افزایش مخاطب را برای نویسدگان فراهم کند که البته منحصر به فیسبوک و زیرشاخه‌های این شبکه اجتماعی نخواهد بود و نویسندگان می‌توانند از هرکجا جذب مخاطب کنند. شما برای ایجاد اشتراک در یک خبرنامه نیازی به حساب فیسبوک ندارید و بولتن تنها به زیرساخت فیسبوک از جمله استفاده از فیسبوک‌پی برای خرید اشتراک پولی و پیوستن به گروه‌ها و اتاق‌های مختص مشتریان وابسته است.

فیسبوک نیز همانند خبرنامه ساب‌استک (Substack) به برخی نویسنده‌ها برای مشارکت در این پلتفرم پول پرداخت می‌کند. زاکربرگ می‌گوید که این پلتفرم (حداقل در ابتدا) سهمی از درآمد نویسندگان دریافت نمی‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا محتوا و لیست مشترکان را به پلتفرم دیگری منتقل کنند.

به شکل جالبی برخلاف اقدامات قبلی فیسبوک در این زمینه، بولتن مجزا از اپلیکیشن اصلی فیسبوک است. این پلتفرم، وبسایت و برند خاص خود را دارد اما از ابزار‌های توزیع فیسبوک نیز برخوردار است. این خبرنامه با صفحات فیسبوک مولف تلفیق شده و خواننده‌ها می‌توانند محتوای آن را در بخش اخبار اپلیکیشن فیسبوک نیز مشاهده کنند. همچنین به گفته زاکربرگ، مولفان می‌توانند در کنار نوشته‌های خود پادکست و اتاق صوتی نیز داشته باشند.

رقبایی مثل ساب‌استک در زمینه نظارت محتوا دخالتی ندارند و هرکسی می‌تواند یک خبرنامه آغاز کند. اما تمامی نویسنده‌هایی اولیه بولتن، توسط فیسبوک انتخاب شده‌اند.

لیست اولیه نویسندگان بولتن شامل مالکوم گلادول (Maclcom Gladwell)، میچ آلبام (Mitch Albom)، ارین اندروز (Erin Andrews) و تن فرانس (Tan France) است. در بخش پرسش و پاسخ اشاره شد که نسخه آزمایشی این برنامه با مرکزیت آمریکا آغاز شده و فعلا تنها دو نویسنده بین‌المللی دارد. فیسبوک می‌گوید «پس از راه‌اندازی برنامه آزمایشی، ما نویسندگان بین‌المللی بیشتری را وارد این طرح می‌کنیم.»

منبع: TechCrunch، Engadget 

https://pvst.ir/aeg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو