skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«وندار» سرویس دایرکت دبیت به «فیلیمو» ارائه کرد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۲ تیر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

وندار ،ارائه کننده درگاه‌پرداخت و راهکارهای پرداخت الکترونیکی، از امروز (۲ تیرماه) سرویس برداشت مستقیم از حساب (direct debit) را به کاربران فیلیمو عرضه کرد و از این پس در صورت اجازه کاربران این پلتفرم تماشای آنلاین فیلم و سریال حساب کاربران به صورت خودکار شارژ می‌شود.

به گزارش پیوست، سرویس برداشت مستقیم از حساب یا direct debit سرویسی است که درآن کسب‌وکارهایی که برمبنای حق اشتراک و آبونمان (subscription) فعالیت می‌کنند، می‌توانند به صورت مستقیم با اجازه مشترک از حساب بانکی وی، حق اشتراک خود را برداشت کنند. پس از آن هرماه اشتراک مشتری به صورت خودکار تمدید شده و مبلغ آن به حساب کسب و کار واریز می‌شود.

مهدی عبادی، هم‌بنیانگذار وندار درمورد این سرویس به پیوست گفت: «سرویس دایرکت دبیت چندماهی است که در وندار آماده شده است. فیلمیو و نماوا در قدم اول در حال پیاده‌سازی فنی این سرویس بودند. فیلمیو امروز برای دارندگان کارت سامان این سرویس را ارائه داد. البته ما به ۱۰ بانک این سرویس را عرضه می‌کنیم و دارندگان حساب در ۱۰ بانک کشور می‌توانند از سرویس دایرکت دبیت استفاده کنند.» به گفته عبادی اما فیلیمو تصمیم گرفت تا در یک ماه آینده ارائه این سرویس را از بانک سامان آغاز کند و بعد تعداد بانک‌ها را افزایش دهد.

عبادی در توضیح بیشتر نحوه استفاده از سرویس دایرکت دبیت بیان کرد: «تراکنش‌هایی که تا به امروز با آن سرکار داشتیم، تراکنش‌های مبتنی برکارت بوده است. یعنی برای انجام تراکنش باید اطلاعات کارت خود را وارد می‌کردیم. یک نوع دیگری از تراکنش به نام تراکنش مبتنی برحساب وجود دارد که دایرکت دبیت زیرساخت تراکنش‌های مبتنی برحساب است.»

ارائه سرویس برداشت مستقیم از حساب یا دایرکت دبیت چندسالی است که در دستور بانک مرکزی قرار گرفته است هر چند زیرساخت ارائه این سرویس فراهم شده است اما تا کنون سرویس‌های کمی از طریق آن ارائه شده است.

مهدی عبادی، هم‌بنیانگذار وندار

عبادی گفت: «یکی از مرسوم‌ترین موارد استفاده از این سرویس در دنیا خرید اشتراک به صورت اتوماتیک است. یعنی کاربر حساب خود را به سرویسی متصل می‌کند و حق اشتراک به صورت اتوماتیک در بازه‌های زمانی مدنظر سرویس کسر می‌شود. در این نوع تراکنش‌ها کارت هیچ دخالتی ندارد و تراکنش به صورت مستقیم روی حساب انجام می‌شود.»

او با اشاره به اینکه هم‌اکنون کاربران فیلیمو می‌توانند با ورود به منوی خرید اشتراک از این سرویس بهره‌مند شوند، گفت: «پیشتر در منوی خرید اشتراک یک گزینه «خرید اشتراک از طریق درگاه پرداخت» وجود داشت. الان در این منو یک گزینه دیگر هم به نام «خرید اشتراک با تمدید اتوماتیک» اضافه شده است.»

براساس گفته‌های عبادی اگر کاربر خرید اشتراک با تمدید اتوماتیک را انتخاب کند، تنها یک بار به بانک سامان هدایت می‌شود، اطلاعات بانک خود را وارد می‌کند و دیگر فیلمیو به صورت اتوماتیک از حساب وی حق اشتراک خود را برداشت می‌کند.

او در پاسخ به این سوال که اگر موجودی حساب کافی نبود، برداشت به چه صورت انجام می‌شود، گفت: «اگر فیلیمو نتواند از موجودی حساب کاربر کم کند، اشتراک فرد را متوقف می‌کند. سپس فیلیمو به مشترک پیامکی ارسال می‌کند. وقتی موجودی حساب کافی شد، فیلمیو یک بار دیگر برای برداشت وجه تلاش می‌کند و در صورت موفقیت اشتراک دوباره فعال می‌شود.»  عبادی درخصوص اینکه آیا کاربر می‌تواند سرویس حق برداشت را لغو کند هم بیان کرد که مشترک در همان منو اشتراک که مجوز برداشت را به فیلیمو داد، می‌تواند این مجوز را لغو کند.

https://pvst.ir/aba
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو