skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صرافی‌های بزرگ رمزارز می‌خواهند وارد هند شوند

۱۹ خرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

صرافی‌های بین‌المللی رمزارز یا ارز دیجیتال در شرایطی که بخش‌های قانون‌گذاری دهلی‌نو به فکرایجاد ممنوعیت برای فعالیت رمزارزی در این کشور افتاده‌اند در حال بررسی راه‌های ورود به این کشورهستند.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز،صرافی آمریکایی کراکن (Kraken)،‌ صرافی بیت‌فنکس (Bitfinex) هنگ کنگ و رقیب آن کو‌کوین (KuCoin) دائما در حال بررسی بازار هند هستند.

مخالفان ممنوعیت احتمالی خرید و فروش و سرمایه‌گذاری رمزارز در هند می‌گویند که ایجاد محدودیت قدرت عاشقان تکنولوژی و نسل جوان جمعیت ۱/۳۵ میلیارد نفری این کشور را محدود می‌کند. با اینکه هیچ داده رسمی وجود ندارد اما تحلیلگران معتقدند که ۱۵ میلیون سرمایه‌گذار رمزارز در هند بیش از ۱۰۰ میلیارد روپیه (۱/۳۷ میلیارد دلار) سرمایه در این بازار دارند. پیش‌بینی می‌شود در صورت ورود صرافی‌های بین‌المللی رمزارزی به هند این بازار بیش از این توسعه یابد.

یکی از منابع که مستقیما با یک صرافی که در حال بررسی خرید یک شرکت هندی است می‌گوید: «این شرکت‌ها همین حالا صحبت‌هایی را آغاز کرده‌اند تا بازار هند را درک کنند و نقاط ورود بهتری را در اختیار گیرند.»

او می‌گوید، دو صرافی دیگر در مراحل اصلی تصمیم گیری درمورد ورود به هند و بررسی گزینه‌ها هستند و گزینه نهایی ایجاد یک زیرشاخه یا خرید یک شرکت هندی همانند کاری است که بایننس، بزرگترین صرافی جهان، دو سال پیش انجام داد.

بیت‌فنکس از اظهار نظر دراین باره خودداری کرد و کراکن و کوکوین به ایمیل ما برای اظهار نظر در این باره پاسخ ندادند. تمامی این سه صرافی در رده بندی شرکت بررسی داده CoinMarketCap و براساس ترافیک، نقدینگی و اعتبار حجم معاملات، در لیست ده صرافی برتر جهان قرار دارند.

کومار گاوراو، بنیان‌گذار بانک دیجیتال کاشا(Cashaa)، می‌گوید: «بازار هند عظیم است و تازه شروع به رشد کرده، اگر اطمینان بیشتری از لحاظ سیاست‌ها وجود داشت مطمئنا مشتریان هندی گزینه‌های زیادی از لحاظ صرافی داشتند زیرا همه می‌خواهند در اینجا حضور داشته باشند.»

طرفداران رمزارز می‌گویند که رمزارزها مقرون به صرفه ترین راه برای ارسال دارایی از خارج به داخل هند هستند.

اما مسئولان نگران هستند که افراد ثروتمند و تبهکاران دارایی‌های خود را در جهان دیجیتال پنهان کنند و از طریق مجراهای دیجیتال، که در کنترل هند نیست، جریان دارایی را دستکاری و سیستم اقتصادی را بی ثبات سازند.

قانون به تاخیر افتاده و سرونوشت نا مشخص است

تاکنون، هند هیچ قانون مشخصی برای صرافی‌های رمزارزی که می‌خواهند در این کشور فعالیت کنند نداشته است. در عوض این صرافی‌ها خودشان را به عنوان یک شرکت تکنولوژی ثبت و به سادگی وارد این شرکت می‌شوند.

بایننس در سال 2019 شرکت WazirX، که یک استارت‌آپ رمزارز هندی بود را خریداری کرد و کاربران این صرافی توانستند از طریق درگاه پولی بایننس معاملات خود را با روپیه انجام دهند. صرافی آمریکایی کوین‌بیس نیز تاسیس یک دفتر در هند را جزو برنامه‌های خود قرار داده است.  اما جو قانونی رمزارزها در جهان در حال تغییر است و مسئولان هندی نیز به دنبال فشار بیشتر روی این صنعت هستند.

مسئولان دولت چین نیز بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت آنلاین را از ارائه خدمت مربوط به تراکنش رمزارز منع کرده‌اند. دولت هند نیز قرار بود طرح اولیه قانونی را تا ماه مارس به پارلمان ارائه کند که طبق آن معامله و نگهداری رمزارز ممنوع خواهد شد، اما دولت در شرایط فعلی ارائه این قانون را  فعلا متوقف کرده و از آن زمان نظرات مختلفی درمورد سرنوشت این پیش نویس قانونی عنوان می‌شود.

در حال حاضر بانک‌های بزرگ هندی به دنبال نگرانی بانک ذخیره هند (RBI) درمورد خطرات ثبات اقتصادی ناشی از دارایی‌های پرنوسان، در حال تقویت رابطه خود با صرافی‌ها و معامله گران بزرگ رمزارزی هستند. بانک ذخیره هند در حال بررسی صدور ارز دیجیتال خاص خود است اما شاکتیکانتا داس، رئیس این بانک،‌ در ماه فوریه این برنامه‌ها را «کار در حال اجرا» تعریف کرد.

با وجود شک‌هایی که درمورد مسیر نهایی هند وجود دارد اما برخی صرافی‌ها معتقد هستند که ورود به این بازار از غافل شدن از این فرصت بهتر است.

منبع: Reuters

https://pvst.ir/a8n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو