skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۱۷ آبان ۱۴۰۲

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۱۷ آبان ۱۴۰۲

با صدای: میثم قاسمی

طرح دسترسی خانواده‌ها و کسب‌وکارها به فیبر نوری که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اجرای تا تمرکز ویژه‌ای دارد، قرار است تحولی بزرگ در زمینه دسترسی کاربران عادی به شبکه ایجاد کند. آن هم پس از حدود یک دهه جولان فناوری همراه. تیتر «بازگشت به زمین» نشان‌دهنده این تغییر جهت وزارت ارتباطات است و پیوست، ابعاد مختلف موضوع فیبر نوری را در پرونده شماره ۱۱۷ بررسی کرده است.

در پرونده شماره آبان ماه، گفت‌وگوهایی با مجری طرح فیبر نوری و مدیران عامل برخی اپراتورهای فعال در این طرح و گزارش‌هایی درباره توسعه فیبر نوری در داخل و خارج از کشور آمده است.

در فرم گزارش ماه، گزارش‌هایی درباره دلیل سرعت کم پیشرفت 5G‌ در ایران و همچنین ماده ۷۵ لایحه برنامه هفتم توسعه آمده است.

در بخش ناداستان گفت‌وگو با مریم نجفی به همراه معرفی استارت‌آپ مومنت و شرکت تفتا آمده است.

بخش خدمت و تجارت گزارش‌هایی درباره کیف پول شهرزاد و اختلال در اینماد دارد و همچنین در سرفصلی جدید، موضوع تحول دیجیتالی را به صورت جدی مورد توجه قرار داده است.

در بخش رمز ارز، موضوع معاملات مارجین و یافتن جایگزینی برای آن، سالگرد انتشار سپیدنامه بیت‌کوین و بلاک‌چین CT Bank مورد توجه قرار گرفته است.

در فرم حقوق فناوری، ابتدا مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره مراکز خدمات داده، نقد شده و پس از آن ممنوعیت واردات آیفون و دعاوی مربوط به دامنه‌های اینترنتی از منظر حقوقی بررسی شده‌اند.

فرم جهان نیز پرونده خود را به موضوع «فناوری اطلاعات در سایه» اختصاص داده است که به دسترسی‌ها و استفاده‌های نابه‌جا در شبکه‌های داخلی سازمان‌ها و شرکت‌ها اشاره دارد.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۱۷ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

نسخه متنی شماره ۱۱۷ ماهنامه پیوست

۹ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو