skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۱۴ مرداد ۱۴۰۲

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۱۴ مرداد ۱۴۰۲

با صدای: میثم قاسمی

خدمات ابری در ایران و شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته‌اند. در همین حال حاشیه‌هایی برای فعالیت برخی از آنها ایجاد شده که هرچند آینده این شاخه از صنعت را تحت تاثیر قرار نداده؛ اما رشد آن را کند کرده است.

پرونده ویژه شماره ۱۱۴ (مرداد ۱۴۰۲) پیوست با تیتر «ابرها در بند سیاست» به موضوع خدمات ابری در ایران پرداخته است. در این پرونده، گفت‌وگوهایی با مدیرعامل شرکت‌های ابر آروان، ابر آسیاتک و ابردارک انجام شده و در گزارش‌هایی هم به خدمات ابری در ایران پرداخته شده و هم مشکلات و حاشیه‌‌های آن بررسی شده است.

در فرم گزارش ماه، دور جدید تلاش‌ها برای تولید گوشی تلفن همراه در داخل و نگرانی مرکز پژوهش‌های مجلس از رشد منفی سرمایه‌گذاری در صنعت ICT به صورت جداگانه بررسی شده‌اند.

در بخش ناداستان گفت‌وگویی با امیرحسین سعیدی نائینی، اولین رئیس نصر کشور و انجام شده و پس از آن استارت‌آپ ازکی و شرکت ترنج معرفی شده‌اند.

بخش خدمت و تجارت ابتدا سرنوشت ۲۳ پروژه اولویت‌دار دولت الکترونیکی را بررسی کرده و پس از آن مشکلات رشد چک دیجیتالی، داده‌ستانی از استارت‌آپ‌ها در برنامه هفتم توسعه، الزام های توسعه نوآوری در اقتصاد دیجیتالی، ضرورت توسعه بخش B2B در اقتصاد دیجیتالی ایران و شکوفایی اکوسیستم بانکداری باز را دستمایه گزارش‌های متنوع کرده است.

بخش رمز ارز ابتدا کلاهبرداری در صنعت رمز ارز را مورد توجه قرار داده و پس از آن فرهنگ دونیت کردن در بیت‌کوین و در نهایت نقش بلاک‌چین در توسعه شرکت نفتی آرامکو عربستان بررسی شده است.

در فرم حقوق فناوری، مقررات‌گذاری برای VODها در اروپا، نظام مجوزدهی و نظارت و مهندسی معکوس نرم‌افزار مورد توجه قرار گرفته است.

و در نهایت فرم جهان پرونده خود را به موضوع No Code Revolution (انقلاب بدون کد) در توسعه نرم‌افزارها اختصاص داده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۱۴ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

نسخه متنی شماره ۱۱۴ ماهنامه پیوست

۹ مرداد ۱۴۰۲

مدت اپیزود: ۸:۴۴

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو