skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

کاندیداهای تهران برای انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور معرفی شدند

تحریریه پیوست

۳۰ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

چند ماه بعد از پایان انتخابات دور ششم سازمان نظام صنفی کشور، بالاخره کاندیداهای تهران برای انتخابات شورای مرکز سازمان نصر کشور و در نهایت معرفی سه نفر نهایی برای ریاست نصر کشور به رئیس جمهوری اعلام شدند. حسین اسلامی، رئیس سازمان نظام صنفی استان تهران به پیوست اعلام کرد که سه نفر یعنی آزاد معروفی، علیرضا عابدی نژاد و فرهاد کرم‌زاده کاندیداهای نصر تهران برای حضور در شورای مرکزی نصر کشور خواهند بود.

به گزارش پیوست، اولین جلسه شورای مرکزی دور ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد موفق به معرفی لیست سه نفر نهایی به رئیس جمهوری نشدند و در نهایت این انتخاب به اواخر فروردین ماه سال ۱۴۰۰ انتقال پیدا کرد. حالا یک روز باقی مانده به پایان فروردین باز هم سه نفر نهایی از سمت شورای مرکزی سازمان نصر به رئیس جمهوری معرفی نشده‌اند.

نظام‌الدین خوارزمی، رییس هیات مدیره نصر استان فارس به عنوان رئیس موقت شورای مرکزی دور ششم سازمان نصر، پیش از این به پیوست گفته بود که یکی از دلایل معرفی نشدن سه نفر نهایی به رییس جمهوری برای انتخاب یک نفر به عنوان رئیس نصر کشور این است که کاندیداها خودشان را در برخی استان‌ها معرفی نکرده‌اند. یکی از این استانها تهران بود.

حسین اسلامی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در چهارمین نشست خبری این سازمان اعلام کرد که نصر تهران با پشت سر گذاشتن تمام اتفاق‌ها حالا به یکپارچگی و هماهنگی رسیده و کاندیداهای خود را نیز به شورای مرکزی نصر کشور معرفی کرده است. اسلامی در این زمینه به پیوست گفت: «قرار بود مطابق با اساسنامه نصر کشور در اولین جلسه شورای مرکزی که انتهای سال گذشته برگزار شد سه نفری که برای ریاست نصر کشور از سمت ریاست جمهوری انتخاب می‌‌شوند معرفی شود؛ اما در آن جلسه به جمع‌بندی برای رای‌گیری نرسدیم و تنها آقای خوارزمی به عنوان رئیس موقت شورای مرکزی دور ششم انتخاب شدند.»

چهارمین نشست خبری سازمان نصر تهران به صورت آنلاین برگزار شد.

او با اعلام اینکه در این جلسه یک تنفس یک ماه برای رای‌گیری و این انتخاب داده شده توضیح داد: «قرار شد تا پایان فروردین سه نفر نهایی برای معرفی به رئیس جمهوری انتخاب شوند. کاندیدهای تهران هم حالا برای حضور در شورای مرکزی اعلام شده‌اند که این سه نفر یعنی آزاد معروفی، علیرضا عابدی نژاد و فرهاد کرم‌زاده هستند.»

اسلامی ابراز امیدواری کرد که مطالبه آنها هم انتخاب سریع رئیس نصر کشور است چرا که انتخاب این فرد مهم است و آنها می‌خواهند در روزهای پایانی دولت این انتخاب سریع‌تر انجام شود.

در همین زمینه آزاد معروفی، عضو هیات مدیره دور ششم سازمان نصر تهران نیز به پیوست اعلام کرد که دیگر نصر تهران فضای دوقطبی را پشت سر گذاشته و اگر تا به حال رئیس نصر کشور انتخاب نشده به دلیل عدم یک‌پارچگی در نصر تهران نیست. معروفی تاکید کرد که حالا در هیات مدیره دور ششم یک پارچگی بالایی وجود دارد اما شرایط کشور با وجود کرونا برگزاری جلسات در این زمینه را با مشکل فراهم کرده است. او نیز تاکید کرد که امیدوار است در روزهای آینده ۳ کاندید نهایی برای ریاست نصر کشور به رئیس جمهوری معرفی شود.

امیدواری برای حل مشکلات واردات و دریافت ارز

در ادامه این نشست خبری معروفی در پاسخ به سوالی در مورد خبر جلوگیری از واردات کالا‌هایی که مشابه آن در کشور تولید می‌شود گفت: «جلوگیری از واردات کالا‌هایی IT به خاطر تولید داخل اولین بار نیست که در کشور اتفاق می‌افتد. متاسفانه از سمت دولت برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه انجام نمی‌شود و اگر کسی ادعا تولید داشته باشد می‌تواند به راحتی این بازار را بهم بریزد.»

او با اعلام اینکه همچنان این موارد به عنوان یک خطر برای واردکنندگان این حوزه حساب می‌شود، ادامه داد: «دولت باید بررسی کند که اگر کسی ادعای تولید دارد آیا توانایی تامین بازار با این حجم بالا را دارد یا آیا کیفیت محصولاتش به اندازه‌ای هست تا کاربران ایرانی از آن راضی باشند یا از تجهیزات آنها در سازمانها و اداره‌ها استفاده شود.»

همچنین او در پاسخ به پیوست در مورد حل مشکل دریافت ارز واردکنندگان که از سال گذشته شدت یافته بود گفت: «مشکلات ارزی واردکنندگان بازار کامپیوتر همچنان برقرار است و اگر اتفاق بدتری نیفتاده باشد تغییر خاصی در این زمینه رخ نداده است.»

او مشکلات در این زمینه را یک مشکل داخلی و کلی کشور می‌داند و توضیح می‌دهد: «به هر ترتیبی دولت به خاطر مسائل ارزی واردات را کمتر کرده و مشکلات پیش روی واردکنندگان قرار گرفته است.» او ابراز امیدواری کرد که با کمتر شدن تحریم‌ها و حل شدن مشکلات ارزی کشور، واردات در این صنعت به سمت و سوی معقولی برود.

 

http://pvst.ir/9vr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو