skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

خوارزمی رئیس موقت شورای مرکزی دور ششم شد:

تعیین ریاست سازمان نصر کشور تا فروردین ۱۴۰۰ به تعویق افتاد

سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۱۳ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اولین جلسه شورای مرکزی دور ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با انتخاب نظام‌الدین خوارزمی، رییس هیات مدیره نصر استان فارس به عنوان رئیس موقت شورای مرکزی دور ششم سازمان نصر، به کار خود پایان داد، تا انتخاب و معرفی لیست نهایی سه ‌نفره به رییس جمهوری تا فروردین سال آینده به تعویق بیفتد.

خوارزمی عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی کشور که اکنون ریاست موقت شورا را بر عهده دارد در گفت‌وگو با پیوست اشاره می‌کند پیش از اولین جلسه شورای مرکزی دور ششم سازمان نصر(روز گذشته) تلاش بسیاری برای رایزنی در تعیین سه کاندیدا و معرفی آن براساس قانون به رئیس جمهوری شده بود ولی در نهایت این تصمیم به هفته‌های پایانی سال موکول شده است.

خوارزمی در این زمینه به پیوست گفت: «هنوز به جمع‌بندی نهایی برای معرفی سه نفر نهایی به رئیس جمهوری برای ریاست دور ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نرسیده‌ایم. مسئله این است که کاندیداها خودشان را هنوز معرفی نکرده‌اند. در این مدت رایزنی و مذاکرات زیادی در حال انجام بود تا تعداد نامزدها مشخص شود و همه برنامه‌های خودشان را نیز ارائه کنند تا در رای‌گیری در اولین جلسه شورای مرکزی سه نفر نهایی مشخص شوند که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.»

او یکی از دلایل این امر را به نوعی دو قطبی شدن انتخابات در تهران و کشیده شدن اختلافات به سایر استان‌ها می‌داند و تاکید می‌کند :«در دوره‌های قبل و نامزدهای ریاست سازمان نصر کشور خودشان را معرفی می‌کردند، اولا که این افراد خیلی شناخته‌ شده‌تر بودند و نیروی جوان ما کمتر داشتیم، در این دوره اما در کنار حضور پیشکسوتان افراد جوان هم نیز حضور دارند.»

به باور او اگرچه این یک نکته مثبت است؛ اما شناخت کافی و لازم بین اعضا در مورد نامزدهای احتمالی وجود ندارد. خوارزمی تاکید می‌کند که به همین دلیل تصمیم بر این شده تا  یک زمان تنفسی اعلام شود و او هم در این جلسه به عنوان رئیس شورای مرکزی به صورت موقت انتخاب شده تا زمانی‌که سه کاندیدای اصلی مشخص شود.

خوارزمی رئیس موقت شورای مرکزی نصر کشور می‌گوید که تمام تلاش آنها این است که در جلسه بعدی شورای مرکزی و قبل از پایان سال،  ادامه جلسه روزگذشته را داشته باشند تا نامزدها خودشان را معرفی کنند و بگویند در چه بخش نامزد هستند و برنامه‌هایشان را ارائه کنند تا رای‌گیری نهایی انجام شود.

او در پاسخ به این سوال بپیوست که تا چه اندازه امیدوار است با توجه به نبود هماهنگی بین اعضا، در جلسات پیش از پایان سال ۱۳۹۹ سه نامزد اصلی برای معرفی به رییس جمهوری مشخص شود، اعلام می‌کند که صددرصد امیدوار است که این اتفاق رخ دهد.

خوارزمی در حالی خبر از برگزاری جلسه شورای مرکزی تا پیش از پایان سال و مشخص شدن سه کاندیدای اصلی برای معرفی به رئیس جمهوری را می‌دهد، که محمد باقر اثنی عشری رییس وقت دور پنجم سازمان نصر کشور و تهران به صورت عمومی تحویل دبیرخانه سازمان و کلیه امور حقوقی به شورای مرکزی جدید و رییس موقت منتخب آن را اعلام کرده است. با این حساب از این پس محمدباقر اثنی عشری را می‌توان رییس پیشین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به شمار آورد.

گویا کاندیداهای اصلی که تاکنون خود را به صورت قطعی برای ریاست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور معرفی و اعلام آمادگی کرده‌اند، کاظم آیت‌اللهی از اصفهان و آزاد معروفی از تهران هستند. همچنین احتمال می‌رود فرشید بخشی از گیلان هم برای حضور در جمع سه نفر کاندیدا، اعلام آمادگی کند‌.

این درحالی است که در این میانه نامه‌ای در حمایت از کاندیداتوری آزاد معروفی برای ریاست شورای مرکزی و معرفی به رییس جمهوری از سوی هیات مدیره نصر ششم تهران، آنهم با ۱۵ امضا منتشر شده که، نشان می‌دهد سرانجام ترکیب جدید هیات مدیره نصر تهران برای غلبه اتحاد آباد استان‌های دیگر به صلح رسیده است.

.

http://pvst.ir/9nz
سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو