skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

وزارت ارتباطات به خاطر اختلال در کلاب هاوس از اپراتورها شکایت کرد

تحریریه پیوست

۲۳ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

۲۴ ساعت از اولیتماتوم وزارت ارتباطات به دو اپراتور همراه اول،  ایرانسل و همچنین مخابرات ایران برای رفع اختلال عمدی روی شبکه اجتماعی کلاب هاوس می‌گذرد، ولی همچنان این اختلال ادامه دارد. در جدیدترین اتفاق جمال هادیان، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات در توئیتر خود از ثبت شکایت علیه مدیران عامل اپراتورها در دادستانی تهران خبر داده است. تاکنون اپراتورهای همراه به این اتفاق واکنش نشان نداده‌اند؛ اما سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفته است که هیچ گونه اختلال و محدودیتی در راستای استفاده از پلتفرم کلاب هاوس در شبکه داخلی مخابرات مشاهده نشده است.

به گزارش پیوست، تقریبا ۴ روز از ایجاد اختلال روی شبکه اجتماعی کلاب‌ هاوس روی اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات می‌گذرد و همچنان کاربران بدون استفاده از فیلترشکن امکان استفاده از این شبکه را ندارند. پیگیری‌های پیوست در چند روز اخیر نشان می‌دهد که هیچ دستور قضایی از سمت دادستانی برای فیلتر شدن این شبکه اجتماعی به این سه اپراتور ابلاغ نشده است؛ اما با این حال این سرویس بدون فیلترشکن امکان استفاده در داخل کشور را ندارد.

روز گذشته (۲۲ فروردین) سازمان تنظیم مقررات با ارسال نامه‌ای به دو اپراتور همراه کشور و مخابرات ایران، ۲۴ ساعت فرصت داد تا اختلال ایجاد شده روی شبکه اجتماعی کلاب هاوس را برطرف کنند. در این نامه، اختلال ایجاد شده در این شبکه مشهود اعلام شده است.

حالا رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات در توییتر خود پس از پایان این زمان اعلام کرده است که در ادامه بی‌توجهی اپراتورها به هشدار وزارت ارتباطات در اقدام غیرقانونی و ایجاد اختلال عمدی در کلاب هاوس، شکایت از این اپراتورها، امروز صبح (۲۳ فروردین) تقدیم دادستانی شده است.

توئیت جمال هادیان، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در توئیتر که از شکایت مدیران عامل اپراتورها به دادستانی تهران به دلیل اختلال غیرقانونی روی کلاب هاوس خبر داده است.

رگولاتوری در نامه اخطار خود با تکیه بر ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی که ایجاد اختلال در ارتباطات را جرم‌انگاری کرده استناد و همچنین بند ف ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اپراتورها دستور داده بود که اختلال غیرقانونی ایجاد شده روی کلاب هاوس را برطرف کنند.  طبق ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی آ هر کسی به طور غیر مجاز با اعمالی از قبیل واردکردن، انتقال دادن، حذف کردن، متوقف کردن، دستکاری یا تحریب داده‌ها یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری، سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی دیگری را از کار بی‌اندازد یا کارکرد آنها را مختل کند به حبس از ۶ ماه تا ۲ سال زندان یا جزای نقدی از ۱۰ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریا یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

تاکنون هیچ واکنشی از سمت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نسبت به این اخطارها و شکایت‌ها شنیده و منتشر نشده است. اما سخنگوی شرکت مخابرات گفته است که هیچ گونه اختلال و محدودیتی در راستای استفاده از پلتفرم کلاب هاوس در شبکه داخلی مخابرات مشاهده نشده است.

محمد رضا بیدخام در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این مورد گفت: «موضوع ایجاد محدودیت برای پلتفرم کلاب هاوس در شبکه شرکت مخابرات ایران بررسی ویژه شد، اما هیچ گونه اختلال و محدودیتی در راستای استفاده از این پلتفرم در شبکه داخلی شرکت مخابرات مشاهده نشد و سایر موارد در حال بررسی و پیگیری است.»

http://pvst.ir/9ul

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو