skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسناد مالی الکترونیکی همانند اسناد کاغذی پذیرفته می‌شوند

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۳ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

با تصویب تبصره ۲۰ بودجه سال آینده، اسناد مالی الکترونیکی برای پرداخت هزینه‌های عمومی دولت و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مانند اسناد کاغذی خواهند بود.

به گزارش پیوست، مجلس در جریان بررسی ردیف‌های هزینه‌ّای بودجه ۱۴۰۰ با بند «ز» موافقت کرد که بر اساس آن، وزارت اقتصاد موظف شده است با همکاری سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات، ضوابط و الزامات اجرایی پذیرش نمونه اسناد مالی الکترونیکی برای پرداخت هزینه‌های عمومی دولت و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نظیر اسناد کاغذی را برای اجراء ابلاغ کند.

در جزء دوم این بند آمده است که به منظور استقرار حساب واحد خزانه و تحقق کامل الکترونیکی شدن کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های دولت، بانک مرکزی با هماهنگی وزارت اقتصاد، باید سازوکار اجرایی وصول وجوه عمومی از طریق ابزارهای الکترونیکی خاص وجوه عمومی با تولید شناسنامه واریز وجوه برای هر تراکنش بانکی را فراهم کند.

همچنین نمایندگان با تصویب تبصره ۲۱ مقرر کردند «از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ تخصیص اعتبار حقوق کارکنان، صرفاً بر اساس اطلاعات سامانه پاکنا صورت می‌گیرد.»

http://pvst.ir/9o7
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو