skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فراخوان عضویت در سومین دوره فعالیت ساختار همگرا منتشر شد

۹ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ساختار حمایتی همگرا با انتشار فراخوانی از تمام فعالان صنعت بازی‌های ویدئویی اعم از تیم یا شرکت برای عضویت در این ساختار دعوت کرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، ساختار حمایتی همگرا اوایل سال ۹۶ با هدف شناسایی و حمایت از استعدادهای بازی‌سازی، توانمندسازی بازی‌سازان نوپا، تقویت و توانمندی بازی‌سازان در حال رشد و بهره‌مندی از توانمندی شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی در جهت توسعه صنعت بازی‌های ویدئویی کشور ایجاد شد. سال ۹۷ بازی‌سازان در نخستین دوره حمایت‌های همگرا ثبت نام کردند.در سال ۹۹ از میان ۱۱۹ متقاضی عضویت در این ساختار حمایتی بنیاد ملی ۶۸ استودیوی بازی‌سازی (شامل تیم‌ها و شرکت‌ها) حائز شرایط عضویت و دریافت رتبه شدند.

این ساختار هم‌اکنون در فراخوانی از تمام فعالان صنعت بازی‌های ویدئویی اعم از تیم یا شرکت که حداقل یک بازی در حال توسعه(مراحل پایانی انتشار) دارند، دعوت کرده تا در این ساختار حمایتی ثبت نام کنند. براساس این فراخوان در ساختار همگرا سال ۱۴۰۰ همانند سال گذشته نیز برای بازی‌سازان جدی عضو این ساختار، خدمات حمایتی افزوده و ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

تیم‌ها و شرکت‌ها پس از ثبت نام مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. ارزیابی تیم‌ها و شرکت‌های متقاضی در سه معیار کلی «شاخص تولید»، «شاخص فرهنگی» و «شاخص مخاطب و بازار» انجام خواهد شد.

در ارزیابی فرهنگی به بررسی محتوای بازی‌های تولید شده توسط بازی‌سازان متقاضی عضویت پرداخته می‌شود. امسال با توجه به اهمیت چهار موضوع اولویت‌دار اعلام شده از سوی وزارت فرهنگ، ارزیابی فرهنگی براساس این موضوعات انجام خواهد شد و امتیاز ویژه‌ای برای هر تیم یا شرکتی که بازی‌های ویدئویی دارای محتوای فرهنگی در این موضوعات را توسعه داده‌اند، در نظر گرفته می‌شود. چهار محور اولویت‌دار اعلام شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد شامل  تقویت نهاد خانواده و گسترش خانواده محوری، انعکاس پیشرفت‌های دانش و فناوری کشور، مبارزه با فساد و بی‌عدالتی با رویکرد تقویت امید و نشاظ اجتماعی و توجه به مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی است.

در شاخص «مخاطب و بازار» هم زیرشاخص‌های درآمد شرکت از محل تولید و انتشار بازی، میزان کاربران بازی‌ها و کیفیت عملکرد بازاریابی و تبلیغات استودیوهای بازی‌سازی توسط دو مجموعه «کافه بازار» و «تپسل» مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

حمایت‌های همگرا به‌طور غیرمستقیم و از طریق خرید خدمات توسط بازی‌سازان عضو از «همکاران حمایتی همگرا» یا «فهرست تامین‌کنندگان خدمات مورد تأیید همگرا» و تأمین درصدی از هزینه‌ها توسط ساختار همگرا صورت خواهد گرفت.

حمایت‌های همگرایی شامل حمایت‌های داخلی و صادراتی است. حمایت‌های داخلی هم شامل مشاوره عمومی، مشاوره تخصصی بازی‌سازی، دوره‌های آموزشی و پژوهشی، حضور در رویدادهای داخلی، بهره‌برداری از خدمات زیرساختی و پشتیبانی، تبلیغات و بازاریابی و نشر، خرید حق عضویت‌های مرتبط بازی‌سازی، خرید گزارش‌های مطالعه فرصت و تحقیقات بازار،  تامین فضای کار و خدمات حسابداری است

ساختار همگرا همچنین از بازی‌های جدی حمایت می‌کند. این حمایت‌ها شامل حضور در رویدادهای بین‌المللی مرتبط بازی‌های جدی، تحقیقات اثربخشی و مشاوره‌ تخصصی بازی جدی است. متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام از طریق My.hamgara.ircg.ir اقدام کنند.

http://pvst.ir/9n0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو