skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درآمد «اسکوئر» از معاملات بیت‌کوین ۹ برابر شد

۶ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت اسکوئر، به عنوان یکی از غول‌های صنعت پرداخت اعلام کرده که ذخایر بیت‌کوین خود را افزایش داده و درآمد این شرکت از معاملات بیت‌کوین در اپلیکیشن Cash App، نه برابر در سال 2020 افزایش یافته است.

به گزارش پیوست، شرکت اسکوئر در گزارش درآمد‌های سه ماهه چهارم سال 2020 که روز سه شنبه منتشر شد، اعلام کرد که این شرکت حدود ۳ هزار ۳۱۸ بیت‌کوین را به ارزش تقریبی 170 میلیون دلار خریداری کرده است.

این تعداد بیت‌کوین به چهارهزار و ۷۰۹  بیت‌کوینی که این شرکت در ماه اکتبر سال 2020 به ارزش 50 میلیون دلار خریداری کرد اضافه خواهد شد. این خرید، در کنار سرمایه‌گذاری عظیم شرکت سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی، باعث شد تا شرکت تسلا به سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در این بازار ترغیب شود. قیمت بیتکوین در چهار ماه گذشته چهار برابر شده است.

مجموع بیت‌کوینی که شرکت اسکوئر تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ خریداری کرده به ۵ درصد از کل موجودی نقدی این شرکت رسیده است. این شرکت در بیانیه خود گفت که «باور دارد رمزارز یک ابزار تقویت اقتصادی است و راهی برای مشارکت افراد در سیستم مالی جهان و تضمین آینده اقتصادی آنها محسوب می‌شود. این سرمایه‌گذاری بخشی از تعهد پیوسته اسکوئر به بیتکوین است و این شرکت قرار است به طور دائم مجموعه سرمایه‌گذاری بیتکوینی خود را با دیگر سرمایه‌گذاری‌ها مقایسه کند».

شرکت اسکوئر در گزارش درآمد‌های بیتکوینی خود از طریق اپلیکیشن Cash App برای سال 2020 مبلغی 9 برابر درآمد بیتکوینی این اپلیکیشن برای سال 2019 را گزارش کرده و بیتکوین 97 میلیون دلار برای این شرکت سود داشته است.

1.76 میلیارد دلار از گردش مالی مربوط به بیتکوین این شرکت تنها در سه ماهه چهارم انجام گرفته که افزایشی 1000 درصدی را نسبت به سه ماهه چهارم سال گذشته نشان می‌دهد. در این سه ماهه قیمت بیتکوین از 10 هزار و 500 دلار به 28 هزار و 600 دلار رسید. به گزارش این شرکت گردش مالی توسط خریداران فعلی و جدید بیت‌‌کوین انجام گرفته است.

اسکوئردر گزارش خود  اشاره کرد که: «در سه ماهه چهارم سال 2020، حجم بیت‌کوین در ازای مشتری بیش از 2.5 برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافت که عمدتا هم به خرید مربوط می‌شد و مشتریان فعلی به خرید بیت‌کوین ادامه دادند و مشتریان نیز حجم‌های بیشتری را خریداری کردند».

اپلیکیشن Cash App رقیبی برای اپلیکیشن‌های Venmo، Zelle و دیگر اپلیکیشن‌های پرداخت فرد به فرد است. این اپلیکیشن با ارائه امکان خرید سهام و بیت‌کوین از دیگر اپلیکیشن‌ها متفاوت و به اپلیکیشن معاملاتی رابین‌هود (Robinhood) شبیه است.

این خدمت P2P (فرد به فرد) از سال 2013 فعال است؛ اما قابلیت خرید و فروش بیتکوین در سال 2018 به این نرم‌افزار اضافه شد، اقدامی که کمی برای روند صعودی سال 2017 دیر اما برای روند صعودی فعلی بسیار زود بود.

استفاده از این اپلیکیشن عمدتا برای مشتریان رایگان است. مدل تجاری این اپلیکیشن درصدی از هر تراکنش کسب‌ و کار‌ها را برداشت می‌کند. همچنین اگر افراد بخواهند پول خود را با سرعت بیشتری منتقل کنند یا به جای استفاده از کارت بانکی از کارت اعتباری استفاده کنن نیز باید هزینه‌ای را پرداخت کنند.

خرید‌ بیت‌کوین اما روند متفاوتی دارد. طبق اعلام وبسایت Cash App، این اپلیکیشن یک هزینه خدمات و «یک هزینه اضافی که براساس نوسان قیمت در صرافی‌های آمریکا مشخص می‌شود» را برای خرید بیت‌کوین اعمال می‌کند.

شرکت اسکوئر به این دلیل نوسان را در هزینه‌های در نظر می‌گیرد که هزینه بیت‌کوین را از درآمد‌های کلی خود کسر کند. با این حال این حاشیه مالی کوچک که برای جلوگیری از ضرر در معاملات اعمال می‌شد،با هجوم سرمایه‌گذاران جدید بیت‌کوین به چندین میلیارد دلار رسیده است.

منبع: Decrypt

 

http://pvst.ir/9l2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو