skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قیمت بیت‌کوین ۱۱ درصد سقوط کرد

۲۲ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

قیمت بیت‌کوین بزرگترین رمزارز جهان حدود 11 درصد سقوط کرد و اتریوم نیز دومین رمزارز بزرگ جهان با 15 درصد سقوط به 1 هزار و 126 دلار رسید.

به گزارش پیوست، روند سقوط و فروش رمزارزها پس از آن صورت گرفت که در چند هفته گذشته شاهد یک روند صعودی عظیم بودیم و درنتیجه این کاهش قیمت احتمالا حاصل برداشت سود از سوی سرمایه‌گذاران است. بیت‌کوین هنوز هم نسبت به 12 ماه قبل خود 340 درصد افزایش قیمت داشته و هفته گذشته به بالاترین قیمت خود یعنی 42 هزار دلار رسید.

افزایش قیمت بیت‌کوین طی چند ماه اخیر به چند مساله از جمله سرمایه‌گذاری سازمان‌های مختلف روی بیت کوین باز می گردد.

فروش رمزارزها پس از جریان صعودی عظیم انجام گرفت و احتمالا حاصل برداشت سود سرمایه گذاران است

این رمزارز همچنین به عنوان «طلای دیجیتال» یا اموالی برای گریز از تورم شناخته می‌شود. جی‌پی‌مورگان بزرگترین بانک آمریکا در یک تحقیق جدید اعلام کرد که بیت‌کوین در طولانی مدت ممکن است به قیمت 146 هزار دلار برسد و به عنوان یک ارز جایگزین با طلا رقابت کند. با این حال استراتژی پردازان این بانک اشاره کرده‌اند که برای رسیدن به این قیمت بیت‌کوین باید ثبات قیمتی بیشتری پیدا کند. بیت‌کوین در حال حاضر به صعود و سقوط شدید قیمت شهرت دارد.

اما منتقدان بیت‌کوین ،از جمله دیوید روزنبرگ، اقتصاددان و استراتژی پرداز موسسه تحقیقی روزنبرگ، این رمزارز را یک حباب می‌دانند.

با این حال همه برای این رمزارز افزایش قیمت بلند مدت را پیش‌بینی می‌کنند. هفته گذشته کامات پالیهایتیا از موسسه Social Capital نیز اعلام کرد که بیت‌کوین می‌تواند به بیش از 100 هزار دلار برسد.

او در مصاحبه با شبکه CNBC العام کرد که «قیمت بیت‌کوین احتمالا به 100 هزار دلار خواهد رسید و سپس 150 و پس از آن 200 هزار دلار. البته نمی دانم این اتفاق در چه دوره‌ای خواهد افتاد. شاید پنج یا ده سال آینده اما در نهایت این اتفاق رخ خواهد داد.»

منبع: CNBC

http://pvst.ir/9aq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو