skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بزرگترین بانک آمریکا پس از فروش ناگهانی بیت‌کوین درمورد شکست قیمت آن هشدار داد

۱ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

قیمت بیت‌کوین پس از یک دوره افزایش قیمت و ادامه این روند افزایشی در سال جدید، حالا مدتی است که ثابت شده و تحلیلگران بانک جی‌پی‌مورگان معتقدند که اگر این رمزارز خیلی زود قیمت 40 هزار دلار را رد نکند شاهد سقوط قیمت آن خواهیم بود.

به گزارش پیوست، بیت‌کوین پیشتر در همین ماه قیمت 42 هزار دلار را هم شکست و به دو برابر اوج قیمت خود در سال 2017 رسید. اما از آن زمان به بعد قدرت خود را از دست داده و به حدود 36 هزار دلار سقوط کرده است، این در حالی است که رمزارزهای کوچکتر در همین مدت افزایش قیمت زیادی را تجربه کردند.

در حال حاضر بیت‌کوین در یک رنج قیمتی نسبتا ثابت معامله می‌شود و تحلیلگران بانک جی‌پی‌مورگان یکی از غول‌های وال‌استریت هشدار داده‌اند که اگر بیت‌کوین قیمت خود را در بالای 40 هزار دلار ثابت نکند دچار سقوط قیمت شدید خواهد شد.

بیت‌کوین در یک هفته گذشته با رنج قیمت نسبتا یکسان معامله شده و بسیاری نگران هستند که در صورت ادامه این روند باید منتظر اصلاح قیمت شدید باشند

تحلیلگران جی‌پی‌مورگان می‌گویند اگر بیت‌کوین خیلی زود قیمت خود را به بالای 40 هزار دلار نرساند سرمایه‌گذاران دنبال کننده جریان بازار سرمایه‌ خود را از این بازار خارج می‌کنند و این موضوع باعث سقوط قیمت شدید می‌شود.

طبق گفته آنان، سرمایه‌گذاران بیت‌کوین به دنبال آن هستند که از افزایش قیمت شدید این رمزارز سود کنند و «اصلاح قیمت هفته گذشته شاید ناشی از این موضوع باشد» و «سیگنال‌های قدرت بازار از الان تا آخر ماه مارس احتمال رو به زوال می‌روند».

قیمت بیت‌کوین از ماه اکتبر تا به امروز چیزی در حدود 300 درصد رشد داشته و دلیل آنهم اقبال سرمایه‌گذاران سازمانی و غول‌های پرداختی همچون پی‌پل به این رمزارز است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران سازمانی که به دنبال سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین بودند در سال گذشته پول زیادی را وارد اوراق بهادار بیت‌کوین در صندوق سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل (Grayscale) کرده‌اند. در سه ماهه آخر سال 2020، گری‌اسکیل 3.3 میلیارد دلار بودجه از مجرا‌های سرمایه‌گذاری رمزارز دریافت کرد که برای مدیریت دارایی‌های دیجیتال یک رکورد محسوب می‌شود. اوراق بهادار بیت‌کوین که معروف‌ترین دارایی این بخش محسوب می‌شوند هر هفته در سه ماه آخر سال گذشته به طور میانگین 217 میلیون دلار سرمایه‌ جذب کردند.

جی‌پی‌مورگان هشدار داده که برای عبور قیمت بیت‌کوین از 40 هزار دلار این روند باید تقویت شود یا حداقل با همین قدرت حفظ شود.

استراتژی پردازان جی‌پی‌مورگان می‌گویند: «جریان پول به سمت اوراق بهادار بیت‌کوین در گری‌اسکیل باید 100 میلیون دلار در روز را روز‌ها و هفته‌های آینده تجربه کند تا شاهد این سطح از افزایش قیمت باشیم».

اما این ارقام شاید تا حدی محافظه کارانه باشند زیرا به گفته مایکل ساننشین مدیرعامل جدید گری‌اسکیل، تنها در روز جمعه هفته گذشته این شرکت 700 میلیون دلار جذب سرمایه‌ داشته است. ساننشین در توییتی گفت «قدرت بیت‌کوین به نظر سرعت خود در سه ماهه چهارم را وارد سال جدید هم کرده است».

روند صعودی بزرگ بیت‌کوین که قیمت این رمزارز را به بالای اوج قیمت 20 هزار دلاری آن در سال 2017 رساند و حالا این روند متوقف شده است

با این وجود دیگر ناظران بازار بیت‌کوین و رمزارز‌ها هنوز درمورد روند افزایش قیمت عجیب بیت‌کوین در ماه دسامبر سردرگم و عمدتا خوشحال هستند.

الکس کاپسیکویچ، تحلیلگر مالی ارشد شرکت سرمایه‌گذاری FxPro در یک ایمیل گفت: «بیت‌کوین نتوانسته است دوباره سطح مقاومت 40 هزاردلاری را بشکند و هنوز در یک وضعیت اصلاح قیمت است».

«با این حال سطح پشتیبانی 35 هزار دلار هم شکسته نشده و فعالان این بازار وحشت زده نیستند. در اوایل سال 2021، تمرکز روی سرمایه‌گذاری از شرکت‌های بزرگ و همچنین حجم ورودی از پی‌پل و دیگر شرکت‌های بزرگی است که تمایل خود را نسبت به بازار رمزارزها نشان داده‌اند».

منبع: Forbes

http://pvst.ir/9c7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو