skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مجلس در جریان بررسی بودجه تصویب کرد

عوارض واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار به ۱۲ درصد افزایش یافت

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۶ اسفند ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نمایندگان مجلس در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۰ عوارض گمرکی گوشی‌های وارداتی بالای ۶۰۰ دلار را ۱۲ درصد تعیین کردند.

به گزارش پیوست، نمایندگان در جلسه امروز (۶ اسفندماه) مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش درآمدی با بند الحاقی یک به تبصره ۸ موافقت کردند. براساس این مصوبه حقوق ورودی واردات گوشی‌های موبایل ساخته شده خارجی بالای ششصد (۶۰۰) دلار برابر دوازده درصد (۱۲%) تعیین می‌‌شود.

در این بند همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است کلیه تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند بارکدخوان و مبدل ارتباطات ثابت به سیار وارداتی و تولید داخل را در سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات سامانه‌ای(همتا) ثبت کند. منابع حاصله به ردیف ۱۱۰۴۱۰ جدول شماره(۵) این قانون واریز می‌شود.

با تصویب این بند می‌توان انتظار داشت قیمت گوشی‌های تلفن همراه افزایش یابد. البته دولت پیشتر اعلام کرده بود در شرایطی تعرفه واردات را افزایش خواهد داد که امکان ساخت آن محصول در داخل کشور وجود داشته باشد؛ اما گوشی‌هایی با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار در زمره گوشی‌های بالارده و پرچمدار به شمار می‌آیند و هیچ‌کدام از تولیدکنندگان داخلی گوشی تلفن همراه امکان تولید این مدل از گوشی‌ها را ندارند.

در این مورد البته  جلال رشیدی‌ کوچی، عضو کمیسیون تلفیق، افزایش حقوق ورودی واردات گوشی‌های ساخته شده خارجی را کمک به افرادی که گوشی‌های ساده و معمولی استفاده می‌کنند، دانست. در مقابل اما لطف‌الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع در مورد افزایش تعرفه واردات گوشی معتقد بود این روزها گوشی مصرف عام است و آنچه که به عموم مردم ضرر می‌زند، نباید تصویب شود.

http://pvst.ir/9ky
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو