skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عضو کمیسیون تلفیق مطرح کرد:

افزایش ۶ درصدی تعرفه گمرک گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار هنوز تصویب نشده است

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۷ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مصوبه افزایش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه مجددا در دستور کار کمیسیون تلفیق قرار می‌گیرد.

به‌گزارش پیوست، هر چند سخنگوی کمیسیون تلفیق امروز (۱۷ دی‌ماه) اعلام کرد که افزایش ورودی گمرکی گوشی تلفن همراه و تبلت بالای ۶۰۰ دلار از ۶ درصد به ۱۲ درصد در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است؛ اما جلال رشیدی‌ کوچی، عضو این کمیسیون اعلام کرد که این موضوع دوباره در دستور کار کمیسیون تلفیق مجلس قرار خواهد گرفت.

رشیدی ‌کوچی در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد که دو سوم نمایندگان در جلسه کمیسیون تلفیق رای دادند تا یکسری از موضوعات و پیشنهادهای نمایندگان در جلسه امشب کمیسیون دوباره مورد بررسی و رای‌گیری قرار بگیرند و هنوز موضوع افزایش ورودی گمرکی گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار به تصویب نمایندگان نرسیده است.

به گفته عضو کمیسیون تلفیق، افزایش ورودی گمرکی کمک به مردمی است که گوشی‌های ساده و معمولی استفاده می‌کنند

او در مورد چرایی مطرح کردن چنین پیشنهادی گفت: «براساس آمار ۹۵ درصد از مردم ایران از گوشی‌‌ها و تبلت‌های زیر ۶۰۰ دلار استفاده می‌کنند و ۵ درصد از مردم هم از گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار و به نوعی لاکچری بهره می‌برند. به همین خاطر پیشنهاد ما این است تا عوارض ورودی گوشی‌ها و تبلت‌های زیر۶۰۰ دلار را از ۵ به ۳ درصد کاهش دهیم.»

کوچی رشیدی در ادامه اضافه کرد: «در سمت دیگر، ورودی گمرکی گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار از ۶ درصد به ۱۲ درصد افزایش دهیم. به نوعی می‌خواهیم به افرادی که گوشی‌های ساده و معمولی استفاده می‌کنند، کمک کنیم چون این افراد جزو ۹۵ درصد جامعه می‌شوند و در عوض عوارض بیشتری از ۵ درصد گوشی‌های گران‌قیمت استفاده می‌کنند، دریافت شود.»

به گفته عضو کمیسیون تلفیق این موارد تنها مصوبات کمیسیون است و مادامی که در صحن رای‌گیری نشود و شورای نگهبان تایید نکند، وجه قانونی ندارد و اگر در صحن به تصویب برسد و شورای نگهبان آن را تایید کند به عنوان قانون به بودجه اضافه می‌شود.

http://pvst.ir/9a3
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو