skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

عضو کمیته ارتباطات مجلس:

افزایش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به عموم مردم ضرر می‌زند

تحریریه پیوست

۱۱ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بررسی بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق به پایان رسید و نمایندگان ده روز فرصت دارند تا پیشنهادهای خود را درباره گزارش کمیسیون تلفیق به هیئت‌رئیسه ارائه کنند. مصوبات کمیسیون تلفیق در این مدت با نقدهای بسیاری روبرو بوده است. چون افزایش تعرفه واردات گوشی ۶۰۰ دلار به بالا از ۶ درصد به ۱۲ درصد که با تصویب نهایی آن، قیمت گوشی‌های تلفن همراه افزایش خواهد یافت. حالا علاوه بر کارشناسان، خود نمایندگان هم موافق برخی مصوبات کمیسیون تلفیق نیستند. لطف‌الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع درمورد افزایش تعرفه واردات گوشی معتقد است این روزها گوشی مصرف عام است و آنچه که به عموم ثمردم ضرر می‌زند، نباید تصویب شود.

به گزارش پیوست، براساس مصوبه کمیسیون تلفیق عوارض ورودی گوشی‌ها و تبلت‌های زیر۶۰۰ دلار از ۵ به ۳ درصد کاهش و عوارض ورودی گوشی‌ها و تبلت‌های بالای ۶۰۰ دلار از ۶ درصد به ۱۲ درصد افزایش می‌یابد. اعضای کمیسیون تلفیق معتقد هستند که با این مصوبه می‌خواهند به افرادی که گوشی‌های ساده و معمولی استفاده می‌کنند، کمک کنند.
در این مورد عضو کمیته ارتباطات مجلس با بیان اینکه با این مصوبه کمیسیون تلفیق موافق نیست، به پیوست گفت: «گوشی هم‌اکنون مصرف عمومی دارد و دیگر جزو کالای لوکس قرار نمی‌گیرد. در شرایط فعلی گوشی به خصوص گوشی‌های هوشمند ابزاری برای کار و آموزش مجازی است. به نوعی ابزار کمک آموزشی است و مصرف عام دارد.»

به گفته عضو کمیته ارتباطات مجلس گوشی مصرف عام دارد و نباید مصوبه‌ای تصویب کرد که به مردم ضرر وارد کند

به گفته سیاهکلی گوشی‌ها به ابزار ابتدایی زندگی بدل شده‌اند مانند خودکار، به همین خاطر آنچه که به عام مردم ضرر می‌زند، نباید تصویب شود. او همچنین بیان کرد: «مسئولان درحوزه گوشی و واردات گوشی باید توجه بیشتری کنند و مصوبات نباید به صورتی باشد که به مردم ضرر وارد شود.»

http://pvst.ir/9fk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو