skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

همکاری دور ششم سازمان نصر تهران با دادگستری در حوزه رمزارزها و بلاک‌چین

تحریریه پیوست

۱۴ بهمن ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۶ دقیقه

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اعلام کرد که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران قرار است به عنوان مرجع تخصصی در حوزه رمزارزها و بلاک‌چین در کنار دادگستری تهران قرار گیرد و نظرات مشاوره‌ای خود را در اختیار آنان قرار دهد.

به گزارش پیوست، حسین اسلامی، رئیس دور ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، با اشاره به اینکه از نشست خبری اول تا دوم (۱۴ بهمن‌ماه) جلساتی با نهادها و وزارت‌خانه‌های مختلف برگزار کردند، گفت: «در یکی از جلساتی که با وزیرارتباطات برگزار شد، وزیر ارتباطات پیشنهاد داد که می‌توان ۳ نفر از اعضای کمیسیون تنظیم مقررات را با پیشنهاد صنف انتخاب کرد. در این جلسه همچنین پیشنهاد شد تا کارگروه مشترک بین وزارت‌خانه و سازمان نظام صنفی تشکیل شود.»

او با اشاره به مطرح شدن پویش نهال در جلسه با وزیر و تامین ۲۰ هزار تبلت دانش‌آموزی خبر از همراهی و مساعدت وزیر برای تامین این تبلت‌ها برای دانش‌آموزان نیازمند داد.

به گفته اسلامی جلسه دیگر با امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و جواد بابایی،معاون دادستان در امور فضای مجازی برگزار و قرار شد بسیاری از مشکلاتی که استارت‌‌آپ‌ها در حوزه‌‌های مختلف دارند، پیگیری شود. طبق گفته او معاون دادستان در امور فضای مجازی نگاه مثبت و حمایتی نسبت به استارت ‌آپ‌ها دارد.

اسلامی همچنین خبر داد که سازمان نظام صنفی قصد دارد با دادگستری، تفاهم‌نامه‌ای امضا کند تا آنان از نظرهای تخصصی صنف در حوزه رمزارز و بلاک‌چین بهره‌مند شود. به گفته حسین اسلامی، سازمان نصر اعتقاد دارد که باید تعامل خود را با نهادها و تشکل‌های قانونی خارج از مجمع بیشتر کند. او همچنین تاکید کرد که سازمان نصر در دوره ششم در تلاش است تا با تشکل‌های قانونی چون کمیسیون فین‌تک و رمزارز و غیره همراهی بیشتری داشته باشند و در این دوره شکوفایی در اینگونه ارتباطات ایجاد خواهد شد.

او با اشاره به جلساتی که میان رئیس کمیسیون فین‌تک و رمزارزهای سازمان نصر تهران با معاونت قضایی و پیگیری امور ویژه و فضای مجازی دادگستری تهران صورت گرفته است گفت: «مقرر شد تا ما به عنوان مرجع تخصصی در کنار دادگستری قرار گیریم و از ظرفیت‌های صنف برای شناخت بهتر موضوع استفاده کنیم.»

به گفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران دوره ششم، دوره تعامل و همکاری با تشکل‌های خارج از صنف است

براساس گفته‌های اسلامی همچنین کارگروهی را در وزارت صمت و سازمان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تشکیل شد و به موضوعات اینماد و حمایت از مجموعه‌های تجارت الکترونیکی پرداختند.

او همچنین تاکید کرد که نگاه دوره ششم به اصناف بیرونی نگاه همکاری است او افزود: «ما در این همکاری باید در ابتدا نگاه صنفی را در نظر بگیریم. همراهی با سایر تشکل‌ها به این صورت نیست که به منافع صنف آسیب برسانیم. نکته دوم این است که نظام صنفی با تشکل‌های قانونی و شناخته شده تعامل می‌کند. نکته سوم این است قرار است کمیسیون‌های نظام صنفی نقش جدی‌تری بازی کنند. با اینکه براساس اساسنامه کمیسیون‌ها نظرات مشورتی به هیات مدیره می‌دهند؛ اما در دوره‌های آتی باید اساسنامه را به صورتی تغییر دهیم تا نگاه‌ها از پایین به بالا باشد. یعنی انتخاب کمیسیون‌ها انجام شود و کمیسیون‌ها ارکان هیات مدیره راتشکیل دهند. در نظر داریم تا کمیسیون‌ها با تشکل‌های خارج ارتباط موثر تشکیل دهند.»

اسلامی در ادامه افزود: «همچنین قرار است دبیرخانه مشترک با اتاق بازرگانی تهران و ایران تشکیل شود. نباید اجازه دهیم نهادهای دولتی از اختلاف بین تشکل‌های صنف استفاده کنند.»

اختلافات در انتخابات نظام صنفی دوره ششم

او در پاسخ به سوالی درمورد اختلافاتی که در انتخابات اخیر سازمان نصر وجود داشته است، گفت: «منشا انتخابات را در دو موضوع می‌دانم. انتخابات بسیار چالش برانگیز بود و باید سعی کنیم اختلافات پیش از انتخابات به بعد از انتخابات تسری پیدا نکند. نکته دوم ابهاماتی در قانون وجود دارد که باعث می‌شود نگاه‌های متفاوتی شکل بگیرد. به همین خاطر قانون نیازمند به بهبود است. می‌توانیم این انتقاد را مطرح کنیم که چرا پیشینیان درمورد موضوعات مبهم به جمع‌بندی نهایی نرسیدند. مانند انتخابات مشاوران. که فقط مشاوران می‌توانند رای بدهند یا تنها اعضای حقیقی. دوره پنجم تلاش‌هایی برای رفع این ابهامات صورت گرفت اما  به مرحله اصلاح نرسید و نتوانستیم بخشنامه‌های دیگر را تغییر دهیم.»

به گفته اسلامی باید از این به بعد موضوعات را از دید قانون بررسی کنیم،اگر قانون نیاز به تفسیر دارد، از مرجع قانونی تفسیرها را بپذیریم تا مشکلات خاصی ایجاد نشود.

او همچنین بیان کرد: «روشی که دبیرخانه در این دوره در پیش گرفته از دوره‌های قبلی بسیار سخت‌گیرانه و بادقت بوده است. همانطور که آقای سعادت تاکید کردند تقلبی در انتخابات رخ نداده است و افرادی که باید رای می‌دادند، این کار را انجام دادند. تنها موضوع اصلی این است که در شاخه فروشگاه‌ها و در شاخه مشاوران امکان دارد که افرادی وجود داشته باشند که مدارک آنها کامل نیست. این موضوع با افرادی که مدارکشان جعلی است، متفاوت است.»

اسلامی در ادامه درمورد اینکه آیا انتخابات مجدد شاخه فروشگاه‌ها و مشاوران برگزار می‌شود، گفت: «ما در مجمع گذشته دو دستور کار داشتیم. یک دستور کار بررسی گزارش هیات نظارت بود و دستور دیگر تایید یا ابطال انتخابات شاخه فروشگاه‌ها.این موضوع به آرا عمومی گذاشته شد و قرار براین شد تا این موضوع تجدید شود.»

او ادامه داد: «اگر بخواهیم انتخابات برگزار کنیم، نیازمند برگزاری یک مجمع دیگر است تا دستور صریح انتخابات در آن مطرح شود و چون انتخابات جدید است نیاز به هیات نظارت جدیدی داریم. قصد داریم همه چیز مبتنی بر موازین قانونی پیش برود. ظرف چند هفته آینده مجمع برگزار خواهد شد و پس از آن انتخابات نیز اجرا خواهد شد.»

اسلامی همچنین با اشاره به اینکه عده‌ای از فعالان نصر در روزهای اخیر در شبکه‌های مجازی بحث پان تهرانیسم را برای انتخاب رئیس نصر کشور مطرح کردند و مورد نقد قرار گرفت، گفت: «من این موضوع را قبول ندارم. ما اعتقاد داریم فردی که می‌خواهد ریاست نصر کشور را برعهده بگیرد، باید با مجموعه‌های مختلف دولتی و حاکمیتی تعامل داشته باشد و حضور جدی در پایتخت برای این مساله ضروری است. اگر کسی در این جایگاه باشد و عضو هیات مدیره استان‌ها باشد یا شرکتی در استان‌های دیگر داشته باشد و بخواهد با هواپیما رفت‌و‌آمد کند، مشکلاتی ایجاد می‌شود و تا به امروز این تجربه، تجربه خوبی نبوده است.»

http://pvst.ir/9g5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو