skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

امکان ثبت دستگاه‌‌های استخراج رمزارز در «بهین‌یاب» فراهم شد

تحریریه پیوست

۵ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سامانه خود اظهاری دستگاه‌های استخراج رمز ارز با عنوان «بهین‌یاب» پس از گذشت ۵ ماه از اجرایی شدن مصوبه هیات وزیران در خصوص ثبت دستگاه‌های استخراج رمز ارز بالاخره به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پیوست، مالکان دستگاه‌های استخراج رمزارز می‌توانند از فردا ۶ دی‌ماه اقدام به ثبت دستگاه‌های خود در این سامانه کنند و پس از پرداخت عوارض گمرکی به صورت قانونی فعالیت کنند.

هرچند از روز شنبه دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز می‌توانند دستگاه‌های خود را در سامانه بهین‌یاب ثبت کنند، اما این سامانه را وزارت صنعت،معدن و تجارت به منظور بهبود محیط کسب و کار و افزایش کیفیت ارایه اطلاعات و خدمات، به صورت یک پنجره واحد اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت راه اندازی کرده بود. درگاه بهین یاب صرفا نمای ارائه خدمات به متقاضیان برای ثبت اطلاعات و درخواست آنان است.

به موجب مصوبه دولت، کلیه دارندگان دستگا‌ه‌های استخراج رمز ارز (ماینر) مکلف شدند حداکثر ظرف مدت یک ماه از زمان اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، نسبت به ثبت مشخصات هویتی خود به همراه تعداد و نوع دستگاه‌هایی که در مالکیت آنها است، در سامانه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین کرده، مطابق فرم موجود در این سامانه اقدام کرده و از طریق درگاه پرداخت اینترنتی در نظر گرفته شده در همین سامانه، نسبت به پرداخت کلیه حقوق و عوارض دولتی اقدام کنند.

هر چند ثبت دستگاه‌ها استخراج رمز ارز در این سامانه به صورت خود اظهاری و اختیاری است اما در صورت ثبت نشدن دستگاه‌‌ها و پس از گذشت یک ماه از تاریخ شروع ثبت، عواقب ناشی از عدم ثبت دستگاه‌ها در سامانه برعهده مالک و دارنده دستگاه خواهد بود.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در مصوبه هیات دولت اگر دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز در دوره درنظر گرفته شده در مصوبه اقدام به ثبت دستگاه‌های خود در سامانه مورد نظر وزارت صمت نکنند سازمان تعزیرات تکلیف آن دستگاه‌ها را مشخص خواهد کرد.

هم‌اکنون تعداد زیادی از دستگا‌ه‌های استخراج کنندگان رمزارز به عنوان کالای قاچاق جمع‌آوری شده‌اند حال فعالان این صنعت امیدوارند با به بهره‌برداری رسیدن این سامانه و امکان ثبت دستگاه‌هایشان در آن بتوانند دستگاه‌های خود را آزاد کنند و از این پس دیگر با مشکل ضبط دستگا‌ه‌های استخراج رمزاراز با عنوان کالای قاچاق مواجه نشودند.

مرداد ماه ۹۸ هرچند طبق مصوبه هیات دولت استخراج رمزارز قانونی اعلام شده بود اما در آن دستورالعمل وضعیت دستگاه‌هایی که پیش از آن قانون وارد کشور شده بودند مشخص نشده بود، پس از آن هیات دولت در مصوبه‌ای جداگانه تکلیف این دستگاه‌ها را مشخص کرد حال با به بهره‌برداری رسیدن سامانه بهین‌یاب به نظر می‌رسد چرخه قانونی برای فعالیت استخراج کنندگان رمزارز کامل شده است.

http://pvst.ir/984

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو