skip to Main Content
گلکسی نوت ۲۰ اولترا

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مصوبه هیات دولت برای چگونگی استخراج رمزارزها نهایی شد

تحریریه پیوست

۶ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : 2 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

 

هیات وزیران متنی را آماده کرده که قوانین حوزه رمز‌ارزها را مشخص می‌کند. گفته می‌شود این متن نهایی و در انتظار امضای رئیس جمهوری است.

به گزارش پیوست، در متن تهیه شده از سوی هیات دولت، از استخراج­ کنندگان فرآورده­‌های پردازشی رمزنگاری شده خواسته شده که مانند سایر صادرکنندگان متعهد شوند ارز فرآوری شده را بر اساس ضوابط اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند. استخراج کنندگان رمزارزها در صورت ایفای تعهد برگشت ارز از مشوق‌های مالیاتی درآمدهای صادراتی بهره­‌مند خواهند شد.

براساس متنی که هیات وزیران با استناد به اصل سی‌وهشتم قانون اساسی و با عنوان «ایجاد و توسعه کاربردهای فناوری دفاتر توزیع شده (فناوری زنجیره بلوک) و گواهی‌­های الکترونیکی منتشر شده مبتنی بر این فناوری مانند رمز ارزها و گواهی­‌های الکترونیکی در کشور» تهیه کردند آمده است که استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده (رمز ارزها) با دریافت مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سازما‌‌‌ن­‌های مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، مجاز است.

در بند دیگری، سازمان استاندارد موظف شده با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات، برچسب انرژی و استاندارد کیفیت توان الکترونیکی و استانداردهای فناورانه برای رمزارزها تدوین و ابلاغ کند.

همچنین، تعرفه برق متقاضیان استخراج رمزارز براساس این متن با قیمت متوسط برق صادراتی محاسبه خواهد شد و مصرف برق در زمان‌های اوج برای این منظور ممنوع است.  قرار است وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شناسایی و اعلام مراکز استخراج رمزارز با وزارت نیرو همکاری داشته باشد. از سوی دیگر، علی ربیعی سخنگوی دولت اعلام کرد در جلسه هیات دولت تصمیم بر آن شده که نقاط غیرقانونی جمع‌آوری شود و شهرک‌هایی پیش‌بینی می‌شود که در آن افراد با استفاده از گاز نیروگاه‌هایی ایجاد می‌کنند و با استفاده از آنها خودشان ارز تولید می‌کنند. اما نرخ گاز برای این افراد یارانه‌ای نخواهد بود.

گفته می‌شود مصوبه هیات دولت در حال حاضر در انتظار امضای رئیس جمهوری است و در صورت امضا به وزارتخانه‌ها ابلاغ خواهد شد.

برای بوکمارک این نوشته

http://pvst.ir/635

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو