skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مصوبه هیات دولت برای چگونگی استخراج رمزارزها نهایی شد

۶ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آبان ۱۴۰۰

هیات وزیران متنی را آماده کرده که قوانین حوزه رمز‌ارزها را مشخص می‌کند. گفته می‌شود این متن نهایی و در انتظار امضای رئیس جمهوری است.

به گزارش پیوست، در متن تهیه شده از سوی هیات دولت، از استخراج­ کنندگان فرآورده­‌های پردازشی رمزنگاری شده خواسته شده که مانند سایر صادرکنندگان متعهد شوند ارز فرآوری شده را بر اساس ضوابط اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند. استخراج کنندگان رمزارزها در صورت ایفای تعهد برگشت ارز از مشوق‌های مالیاتی درآمدهای صادراتی بهره­‌مند خواهند شد.

براساس متنی که هیات وزیران با استناد به اصل سی‌وهشتم قانون اساسی و با عنوان «ایجاد و توسعه کاربردهای فناوری دفاتر توزیع شده (فناوری زنجیره بلوک) و گواهی‌­های الکترونیکی منتشر شده مبتنی بر این فناوری مانند رمز ارزها و گواهی­‌های الکترونیکی در کشور» تهیه کردند آمده است که استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده (رمز ارزها) با دریافت مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سازما‌‌‌ن­‌های مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، مجاز است.

در بند دیگری، سازمان استاندارد موظف شده با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات، برچسب انرژی و استاندارد کیفیت توان الکترونیکی و استانداردهای فناورانه برای رمزارزها تدوین و ابلاغ کند.

همچنین، تعرفه برق متقاضیان استخراج رمزارز براساس این متن با قیمت متوسط برق صادراتی محاسبه خواهد شد و مصرف برق در زمان‌های اوج برای این منظور ممنوع است.  قرار است وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شناسایی و اعلام مراکز استخراج رمزارز با وزارت نیرو همکاری داشته باشد. از سوی دیگر، علی ربیعی سخنگوی دولت اعلام کرد در جلسه هیات دولت تصمیم بر آن شده که نقاط غیرقانونی جمع‌آوری شود و شهرک‌هایی پیش‌بینی می‌شود که در آن افراد با استفاده از گاز نیروگاه‌هایی ایجاد می‌کنند و با استفاده از آنها خودشان ارز تولید می‌کنند. اما نرخ گاز برای این افراد یارانه‌ای نخواهد بود.

گفته می‌شود مصوبه هیات دولت در حال حاضر در انتظار امضای رئیس جمهوری است و در صورت امضا به وزارتخانه‌ها ابلاغ خواهد شد.

مصوبه هیات وزیران در خصوص استخراج رمزارز

http://pvst.ir/635

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو