skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اول تیر ماه تکلیف دستگاه‌های استخراج رمزارز مشخص می‌شود

تحریریه پیوست

۲۹ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هفته آینده و در جلسه هیات دولت قرار است دستوالعمل استفاده از دستگاه‌های استخراج رمز ارز که برای مدت‌هاست استخراج‌کنندگان رمز ارز منتظر تصویب آن هستند بررسی و به تصویب برسد. در صورت تصویب این دستورالعمل تکلیف دستگاه‌های استخراج رمز ارز موجود در کشور یکبار برای همیشه مشخص خواهد شد.

به گزارش پیوست، مصوبه تعیین تکلیف استفاده از دستگاه‌های استخرج رمز ارز نیمه اردیبهشت ماه در کمیته تخصصی کمیسیون اقتصادی دولت بررسی و نهایی و پس از آن در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسید، حال به نظر می‌رسد با توجه به اینکه نظرات کارشناسی روی آن اعمال شده و کمیسیون‌های تخصصی دولت نیز آن را تصویب کرده‌اند با مطرح شدنش در جلسه اول تیرماه هیات دولت نهایی خواهد شد. این مصوبه ،بیشتر به منظور اصلاح مصوبه ماینینگ و استخرج رمزارز دردستور کار قرار گرفت و هدفش تعیین تکلیف دستگاه‌هایی است که تا پیش از مصوبه ماینینگ فعالیت می‌کرده‌اند.

محمدرضا شرفی، رئیس کارگروه استخراج رمزارز در گفت‌وکو با پیوست با اشاره به احتمال مطرح شدن اصلاحیه مصوبه استخراج رمز ارز در جلسه هفته آینده هیات دولت گفت: «یکی از مهمترین نکات مغفول در مصوبه مرداد ماه سال گذشته در خصوص استخراج رمز ارز، تعیین تکلیف فعالان و دستگاه‌های آنها قبل از آن مصوبه بود.» به باور اوحال به نظر می‌رسد با تصویب این پیشنهاد این مشکل نیز برطرف می‌شود.

طبق مصوبه پیشنهادی کلیه مالکان دستگاه‌های استخراج رمزارزر (ماینر) مکلف هستند حداکثر ظرف ۲ هفته پس از انتشار این مصوبه نسبت به ثبت مشخصات هویتی خود به همراه تعداد و نوع دستگاه‌هایی که در مالکیت آنها است در سامانه «بهین‌یاب» اقدام کنند و از طریق همین درگاه کلیه حقوق و عوارض گمرکی خود را پرداخت کنند.

وزارت صمت نیز مکلف شده ظرف یک هفته، قیمت این دستگاه‌ها را مطابق قیمت روز بازار تعیین و به نحوی در سامانه بهین‌یاب بازگذاری کند که پس از ورود اطلاعات دستگاه‌ها توسط متقاضایان سامانه به صورت برخط کلیه حقوق و عوارض دولتی را محاسبه و مبلغ قابل پرداخت را به متقاضی اعلام و از وی دریافت کند.

شرفی، رئیس کارگروه استخراج رمزارز در این مورد گفت: « پس از گذشت یک سال و با پیگیری‌‌های صورت گرفته توسط تمامی فعالان این صنعت و انجمن بلاکچین ایران و با همکاری مرکز پژوهش‌های ریاست جمهوری و معاونت حقوقی ریاست جمهوری اصلاحیه مصوبه تهیه و مسیر قانونی خود را برای تصویب در هیات محترم وزیران طی کرده تا شاید در هفته پیش رو با تصویب آن مشکلات جمعی از پیشگامان نوآوری صنعت کشور حل شود.»

او با اشاره به لزوم تصویب هرچه سریعتر این مصوبه اعلام کرد: «تصویب این مصوبه که قطعا موجبات شفافیت فعالیت بخش خصوصی و بهره‌گیری از سرمایه‌ها و امکانات موجود را جهت اجرای قسمتی از ابلاغیه اقتصاد مقاومتی فراهم می‌آورد، نیازمند حمایت همه جانبه تمامی مسئولان، مدیران و دلسوزان اقتصاد کشور است.»

طبق این مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است دستورالعمل نحوه اعطای مجوز فعالیت و درگاه آن را ظرف حداکثر یک ماه از تاریخ این مصوبه در درگاه ملی مجوزهای کشور سامانه G4B‌ بارگذاری کند.

http://pvst.ir/83u

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو