skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

۶۶.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین برای همیشه از دست رفته‌ است

۲ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

حدود ۳.۷ میلیون بیت‌کوین به ارزش ۶۶.۵ میلیارد دلار برای همیشه از دست رفته است و دیگر در اختیار خریداران قرار نمی‌گیرد.

به گزارش پیوست، شرکت تحلیل بلاکچین Chanalysis به تازگی با ارائه آماری از بیت‌کوین‌های از دست رفته نشان داد که حدود ۳.۷ میلیون بیت‌کوین به ارزشی در حدود ۶۶.۵ میلیارد دلار برای همیشه از دست رفته است و دیگر در دسترس خریدار قرار نخواهد گرفت.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که چرا روند افزایشی قیمت بیت‌کوین با حباب قیمتی سال ۲۰۱۷ متفاوت است.

سرمایه‌گذاران سرشناسی همچون پاول تودور جونز مدیر صندوق سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین را با خرید زودهنگام سهام اپل و گوگل مقایسه می‌کنند تا مشخص شود که چرا شرکتی همچون اسکوئر که ۵۰ میلیون دلار یعنی یک درصد از کل دارایی‌های خود را روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است همگی به بیت‌کوین روی آورده‌اند.

به عقیده او این رویکرد و اقبال موسسات ناشی از عدم اطمینان به اقتصاد کلان است که البته امسال دلایل زیادی پشت آن بوده است. جونز در این خصوص می‌گوید: «در ماه مارس و آوریل با توجه به سیاست‌های پولی دولت فدرال و کمک‌های صورت گرفته از سمت دولت و بانک‌ها به کسب و کارها مشخص بود که در دوره حساسی قرار داریم.»

این وضعیت چه معنایی خواهد داشت

چنین تزریق پول کلانی خود یکی از دلایل روند افزایشی قیمت در بازار پرچمدار رمزارزها یا همان بیت‌کوین بود و در نظر داشته باشید که چیزی در حدود ۷۷ درصد یعنی ۱۴.۸ میلیون بیت‌کوین در پنج‌ساله گذشته در کیف‌های پول ذخیره شده و ثابت بوده‌اند. درنتیجه تنها ۳.۴میلیون بیت‌کوین در دسترس سرمایه‌گذاران و موسساتی است که قصد خرید بیت‌کوین را دارند.

چند ماه پیش وبسایت نایرامتریک (Nairametrics) اعلام کرد که حدود ۴ میلیون بیت‌کوین درنتیجه مرگ مالک از دست رفته است و وارثان نیز به این کیف‌پول‌ها دسترسی ندارند.

با گذشت زمان و استفاده بیشتر از بیت‌کوین این رقم نیز با افزایش کاربران بیشتر خواهد شد و شاید امنیت و ویژگی خاص این رمزارز که کنترل اموال را در اختیار یک فرد قرار می‌دهد در آینده برای این سیستم مشکل ساز شود.

منبع: nairametrics

http://pvst.ir/8zz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو