skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در چند روز اخیر نگران این بازار هستند

مسیر بیت‌کوین از بازار سهام جدا شد

۱۴ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ آذر ۱۳۹۹

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در چند روز اخیر نگران بازار هستند. بیت‌کوین در چند روز اخیر مسیر خود را از بازار سهامی جدا کرد و برخلاف سقوط شاخص‌های سهامی آمریکا قیمت این رمز ارز به روند افزایشی خود ادامه داد.

به گزارش پیوست، قیمت بیت‌کوین در شش ماه گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است و با ادامه این روند اگر شاهد کاهش ناگهانی و تغییر روند ناگهانی نباشیم سال ۲۰۲۰ به یکی از بهترین سال‌ها برای بیت‌کوین و اکثر رمزارزها تبدیل خواهد شد. قیمت بیت‌کوین ماه گذشته به بالای ۱۴ هزار دلار صعود کرد که اولین بار پس از حباب قیمتی سال ۲۰۱۷ است که بیت‌کوین به این قیمت می‌رسد. این حباب قیمتی نهایتا در ژانویه سال ۲۰۱۸ نابود شد و قیمت بیت‌کوین به شدت سقوط کرد.

در حال حاضر قیمت بیتکوین در ۲۴ ساعت گذشته ۴ درصد افزایش یافته است و بار دیگر به بالای ۱۴ هزار دلار رسید و در حالی که انتخابات آمریکا به پایان می‌رسد بازار بیت‌کوین روند صعودی خود را افزایش می‌دهد و بازار رمزارز‌ها به نتیجه مثبت امیدوارند.

جیسون دین تحلیلگر بازار در شرکت اقتصاد کوانتوم از طریق تلگرام اعلام کرد: «به نظر می‌رسد که در حال حاضر ما هم در بازار‌ و هم رمزارزها شاهد روند مثبت هستیم که مشخص نیست دقیقا از کجا منشا می‌گیرد اما مشخص است که انتخابات درآن نقش مهمی دارد.»

به نظر می‌رسد که سرمایه گذاران امیدوارند با اتمام انتخابات بسته حمایتی دولت به زودی به تصویب برسد و تزریق نقدینگی بار دیگر باعث افزایش قیمت و ادامه روند صعود شود. بسیاری معتقدند که پایان انتخابات به خودی خود یک خبر مثبت است و پیروزی هیچکدام از نامزد‌ها تاثیر منفی بر بازار نخواهد داشت.

کوری کلیپستن مدیر ارشد اپلیشکین سوان بیت‌کوین که برای خرید بیت‌کوین از آن استفاده می‌شود می‌گوید: «صرفنظر از برنده انتخابات به نظر بسته حمایتی  به شرایط مثبت برای دارایی‌هایی همچون بیت‌کوین منتهی خواهد شد.»

تزریق سرمایه از سوی دولت و بازار‌های سرمایه جهان نقش اصلی را در روند صعودی قیمت بیت‌کوین و دیگر رمزارزها دارد، سرمایه‌گذاران معتقدند که در سایه بحران و نیاز به حمایت دولتی و بسته‌های حمایتی روند افزایشی ادامه خواهد یافت.

افزایش قیمت اخیر بیتکوین و بخصوص شکسته شدن مقاومت‌هایی که چندین سال دست نخورده باقی مانده بودند به بازار رمزارزها روحی تازه بخشیده است.

کلیپستن می‌گوید «فروشنده چندانی باقی نمانده. به نظر می‌رسد هر زمانی که یک سقوط قیمت کوچک را شاهد هستیم به سرعت بیتکوینی که برای فروش ارائه می‌شود خریداری خواهد شد». او اشاره می‌کند بسیاری از شرکت‌های بزرگ خرید بیتکوین را در دستور کار خود قرار داده‌اند و غول‌های صنعت پرداخت همچون پی‌پال خدماتی را برای خرید و مصرف بیتکوین ارائه کرده‌اند.

نمودار تغییرات قیمتی بیت‌کوین

هرچند قیمت بیت‌کوین نوسان زیادی دارد همین موضوع موجب می‌شود که مورد انتقاد قرار گیرد و هیچ‌گاه نتواند به جایگاه پول رایج دست پیدا کند اما بسیاری به این موضوع با عینکی دیگر نگاه می‌کنند و می‌گویند هر بار قیمت بیت‌کوین بدون توجیه و یک‌باره افزایش پیدا می‌کند، قیمت سریعا اصلاح شده و به یک حالت نسبتا پایدار باز می‌گردد.

جورج مکدوناگ مسئول مدیریتی شرکت سرمایه‌گذاری دیجیتال KR1 می‌گوید: «بیت‌کوین هیچ چیزی را بیشتر از حیرت زده کردن مخاطب دوست ندارد.»

به عقیده او«روشن است که ما بازاری صعودی را پیش روی خود داریم و سال آینده نیز پتانسیل بسیار بالایی خواهد داشت اما باید مراقبت کاهش‌ قیمت‌های ۳۰ درصدی که بدون هشدار ظاهر می‌شوند نیز باشیم. طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷  تا زمانی که قیمت بیتکوین به ۲۰ هزار دلار برسد ما شاهد پنج کاهش قیمت اینچنینی بودیم و احتمالا امسال نیز باید منتظر چنین مواردی باشیم.»

منبع: forbes

http://pvst.ir/8x3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو