skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آیا بانک‌ها نیز به کلوب بیت‌کوینی‌ها می‌پیوندند؟

۲۶ آبان ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اگر بخواهید پولی را به حساب خود واریز کنید چند بانک این کا را برای شما انجام می‌دهند؟ هزاران! اما اگر بیت‌کوین خریده باشید چطور؟ تنها ۴۲ بانک.

به گزارش پیوست، سرمایه‌ گذاران همواره می‌توانند این دارایی‌های خود را در صرافی‌ها و در کیف پول‌های داغ  و سرد نگهدرای کنند. اما نظارت نگهبانانی همچون بانک‌ها باعث افزایش امنیت به ویژه برای سرمایه‌‌گذاران سازمانی خواهد شد زیرا شرکت‌های بزرگ گاهی چندین میلیون دلار ارز دیجیتال را به یکباره خریداری می‌کنند.

پس نباید تعجب کرد که بانک ‌DBS سنگاپور قصد دارد به یکی از اولین موسسات مالی فیزیکی در این حوزه تبدیل شود. دو هفته پیش این بانک یک صفحه وب‌سایت را که پلتفرم معامله دارایی‌های دیجیتال با نام صرافی DBS را یک «طرح در دست احداث» معرفی کرده بود پایین کشید. دارایی‌های دیجیتال مشتریان در این طرح تحت نگهداری بخش دیجیتال بانک DBS قرار خواهد گرفت، راه حلی که برای یک دسته جدید از دارایی‌های در نظر گرفته شده است. در ادامه بانک DBS پا جای پای بانک فیدیلیتی نیجریه خواهد گذاشت، یک کارگزاری بین‌المللی که راه‌حل‌های نگهداری دارایی‌های دیجیتال در آمریکا را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

در نتیجه این پیشرفت‌ها حالا راه برای سرمایه‌گذاران سازمانی هموار است و آنها می‌توانند با خرید دارایی‌های دیجیتال با اطمینان خاطر استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود را دنبال کنند.

در جهان رمزارز‌ها این بحث در جریان است که آیا خدمات نگهداری برای یک جهان نامتمرکز مبتنی بر بلاک‌چین که قرار بود مستقل از نهاد‌ها و سازمان‌های متمرکز باشد ضروری است یا خیر. مسلما حذف واسطه‌هایی مثل بانک باعث بازدهی بیشتری خواهد شد.

با این همه ظهور خدمات نگهداری از اموال دیجیتال توسط موسسات مالی بزرگی همچون DBS خالی از لطف نیست. نمی‌توان انکار کرد که قانونمندی و تعهد این شرکت‌ها بر فرایند‌های مشخص قانونی باعث خواهد شد تا اعتبار دارایی‌های دیجیتال در جهان دیجیتال نیز افزایش پیدا کند. قانون‌گذاران در سراسر جهان توجه خود را به دارایی‌های دیجیتال جلب کرده و به دنبال تنظیم و تصویب قوانین مناسب برای این حوزه هستند؛ شرکت‌های کریپتو باید از قوانین مطلع شوند. بازگشت روند صعودی (افزایش قیمت بیتکوین به بالای 15 هزار دلار) و بیشتر شدن موارد استفاده از رمزارز‌ها نشان می‌دهد که بانک DBS تنها موسسه مالی راغب به حضور در حوزه دارایی‌های دیجیتال نخواهد بود و مطمئنا موسسات مالی دیگری نیز در آینده به این عرصه وارد خواهند شد.

به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه باید به DBS خوشامد گفت اما در بلند مدت مشخص است که سرمایه‌گذاران جدی به دنبال بهترین ارائه دهندگان خواهند بود و برای برآورده شدن نیازهایشان گزینه‌های مختلف را بررسی خواهند کرد. دنیای خدمات مالی در حال حاضر به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد که سهام، اوراق قرضه، کالا یا ارز را به شکلی حرفه‌ای خریداری کنند.

در مدتی کوتاه جهان امور مالی سنتی و امور رمزارزها با یکدیگر تلفیق خواهند شد و هر روز یک گام دیگر به سوی این هدف برداشته می‌شود.

منبع: south china morning post

http://pvst.ir/8z0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو