skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حذف تجهیزاتZTE و هواوی ۱.۸ میلیار دلار خرج روی دست آمریکا گذاشت

۱۵ شهریور ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ آبان ۱۴۰۰

آمریکا نیازمند سرمایه‌گذاری ۱.۸ میلیارد دلاری برای حذف تجهیزات هواوی و ZTE از شبکه‌ مخابرات روستایی است.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، طبق اعلام کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) شبکه‌های مخابرات روستایی آمریکا که به تجهیزات ارزان هواوی و ZTE وابسته بوده‌اند برای جایگزینی سوئیچ و روتر‌های قدیمی به ۱.۸۷۳ میلیارد دلار سرمایه نیاز دارند.

FCC در ماه ژوئن رسما هواوی و ZTE را تهدیدی برای امنیت ملی اعلام کرد، اقدامی که شرکت‌های آمریکایی را از بودجه ۸.۳ میلیارد دلاری دولت برای خرید تجهیزات از این شرکت‌ها محروم کرد.

رگلاتوری ارتباطات دولت آمریکا سال گذشته اعلام کرد که ارائه دهندگان خدمات روستایی باید تجهیزات خریداری شده از این دو شرکت چینی در شبکه‌های خود را حذف و با تجهیزات شرکت‌های دیگر جایگزین کنند.

نمایندگان FCC اعلام کرده‌اند که گزارش این نهاد به کنگره نیاز به تصویب بودجه برای جایگزینی این تجهیزات را مشخص کرده است. کنگره هر چند پرداخت این میزان بودجه را مجاز دانسته اما هنوز بودجه را به تصویب نرسانده است.

طبق اعلام FCC، ارائه دهندگان خدمات روستایی نیازمند بودجه‌ای در حدود ۱.۶۲ میلیارد دلار هستند. آجیت پای رئیس FCC می‌گوید: «با شناسایی وجود تجهیزات و خدمات نامطمئن در شبکه‌ها، حالا به این مرحله رسیدیم که باید از تجهیز زیرساخت توسط فروشندگان مطمئن-به ویژه برای ارائه دهندگان کوچک و روستایی- اطمینان حاصل کنیم» وی از کنگره خواست «تا برای محافظت از شبکه‌ها با بودجه لازم برای جایگزینی تجهیزات یا خدماتی که تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می‌شوند موافقت کند.»

طبق اعلام FCC بیش از ۵۰ شرکت مخابراتی که عمدتا شرکت‌های کوچکی هستند از تجهیزات و خدمات هواوی و ZTE استفاده می‌کنند که البته چند شرکت بزرگ همچون سنتری لینک و ورایزون نیز در این بین دیده می‌شوند.

طبق اعلام ورایزون، شبکه‌های این شرکت از تجهیزات هواوی یا ZTE استفاده نمی‌کنند و تنها چند دستگاه کوچک به نام ویس‌لینک از هواوی در این شبکه فعال است که کاربران برای تماس تصویری از آن استفاده می‌کنند. طبق اعلام ورایزون تمامی دستگاه‌های ویس‌لینک همین امسال جمع‌آوری خواهند شد.

سنتری‌لینک نیز اعلام کرده است که «تجهیزات قدیمی مورد بحث را نمی‌توان برای هدایت ترافیک کاربران استفاده کرد» و این تجهیزات شامل محدودیت‌های اعمال شده از سوی کنگره نیستند. این شرکت در ادامه افزود «در حال حاضر ما در حال حذف و جایگزینی تجهیزات هستیم و برای تسهیل این فرایند با سیاست‌گذاران فدرال همکاری خواهیم داشت.»

منبع: reuters

http://pvst.ir/8kl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو