skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل:

بهبود شرایط در بازار موبایل، نیازمند انسجام صنفی است

تحریریه پیوست

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بازار موبایل کشور روزهای پر التهابی را پشت سر می‌گذارد و شیوع ویروس کرونا بر بنگاه‌های اقتصادی فشار زیادی وارد کرده است. در چنین شرایطی، حالا نقش همراهی و همبستگی فعالان اقتصادی و تصمیم‌سازان این حوزه بیش از پیش احساس می‌شود. حسین غروی رام، رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، راه حل برطرف کردن مشکلات این بازار را انسجام درون صنفی می‌داند. به گفته غروی، زنجیره تامین، عرضه و خدمات پس از فروش تلفن همراه، یکی از پرتلاش‌ترین شبکه‌های اقتصادی کشور محسوب می‌شوند.

به گزارش روابط‌عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، حسین غروی در خصوص اهمیت افزایش ضریب نفوذ موبایل در کشور گفت: «این روزها کمتر کسی را در کشور می‌یابیم که از موبایل استفاده نکند. خدمات آموزش، درمان، تجارت، بانکداری و حتی خدمات دولتی بر بستر این وسیله ارتباطی به مردم ایران حتی در دور افتاده‌ترین نقاط کشور قابل ارائه است. ایجاد شبکه گسترده ارتباطی تلفن همراه، توسعه اینترنت همراه، شکل‌گیری استارتاپ‌ها و تمامی خدمات مبتنی بر موبایل طی سال‌های اخیر باعث شد تا ضریب نفوذ موبایل هر روز افزایش یابد و همین امر موجب رونق در صنف تلفن همراه کشور شد.»
او ادامه داد: «از طرفی ایجاد مراکز تجاری عرضه تلفن همراه در تهران همچون چارسو، علاءالدین و بازارموبایل و دیگر مراکز در شهرهای دیگر ماحصل رشد نیاز مردم به استفاده از موبایل بوده است.» غروی به ارائه آماری از فعالان حوزه تلفن همراه کشور پرداخت و گفت: «امروز می‌توانیم با افتخار ادعا کنیم که نزدیک به ۲۸۰ شرکت واردکننده و خدمات پس از فروش و بیش از ۷۰ هزار واحد صنفی عرضه موبایل در سراسر کشور در دسترس مردم قراردارند و با تمام محدودیت‌ها و صدمات ناشی از شیوع کرونا و تعطیلی‌های پیاپی همچنان مشغول خدمت رسانی به مشتریان هستند. از سویی ایجاد فروشگاه‌های آنلاین عرضه موبایل و نقش مهم آن‌ها در زمینه توزیع موبایل به مصرف کنندگان به ویژه در شرایط خاص همچون بحران کنونی کرونا انکار ناپذیر است.»

رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، به توضیح شرایط نامتعادل کنونی پرداخت و بیان کرد: «حالا شرایط کشور به شکلی است که به لحاظ اقتصادی و تجاری با مشکلات و سختی‌هایی روبرو هستیم. عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار موبایل برای مصرف کنندگان و فعالان این صنف به شدت آزاردهنده شده است. موجودی کالا به حداقل رسیده و دریافت تخصیص ارز جهت واردات موبایل حتی با ایجاد صف‌های طولانی نیز غیرممکن شده است. در چنین شرایطی ورود افراد فاقد پروانه کسب و به اصطلاح بی شناسنامه به بازار موبایل و سرازیر کردن سرمایه در این بازار موجب التهاباتی شده است که نه تنها فعالان این صنف را هدف قرارداده بلکه مصرف کننده نهایی را نیز دچار زیان کرده است.»
حسین غروی، انسجام صنفی و همراهی تمام ذی‌نفعان خصوصی حوزه موبایل را تنها راه عبور از این گذر ملتهب تاریخی حوزه موبایل می‌داند. او در این رابطه عنوان کرد: «قطعا هوشیاری، اطلاع رسانی به موقع و به کارگیری سامانه‌های نظارتی در این برهه حساس می‌تواند چاره ساز باشد. تا زمانی که گشایشی در زمینه تامین موبایل مورد نیاز کشور رخ دهد ناچاریم تا با شرایط فعلی بسازیم. قطعا در این شرایط بسیاری از واحدهای صنفی و شرکت‌ها متضرر خواهند شد. اما به پشتوانه همکارانمان در اتحادیه‌ها، اصناف و شرکت‌ها تمام تلاش خود را در زمینه کاهش التهابات و تامین نیاز مردم خواهیم کرد.»

http://pvst.ir/7y6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو