skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

گزارش فصلی ملک‌رادار از آگهی‌های آنلاین مسکن در فصل زمستان نشان می‌دهد

آگهی‌های مسکن کمتر شد، سهم دیوار بیشتر

تحریریه پیوست

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تعداد آگهی‌های آنلاین ثبت شده مسکن در زمستان سال گذشته به نسبت فصل‌های قبل، کمتر شده؛ اما دیوار، به عنوان پلتفرم ثبت نیازمندی‌های آنلاین همچنان به روند افزایش سهم خود از این بازار ادامه می‌دهد.

به گزارش پیوست، ملک‌رادار، موتورجست‌وجوی آگهی ملکی،‌ در سومین گزارش فصلی خود که مربوط به آمارهای زمستان ۹۸ می‌شود، اعلام کرد، تعداد آگهی‌های ملکی ثبت شده در فصل زمستان به نسبت پاییز و تابستان، کاهش داشته است. این کاهش در استان‌های تهران و البرز به صورت مستمر دیده می‌شود؛ اما منطقه خراسان پس از یک دوره کاهش در پاییز سال گذشته، در فصل زمستان با افزایش تعداد آگهی‌های آنلاین مسکن روبرو بوده است.

به صورت کلی در زمستان سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۷۲۴ هزار آگهی ملکی در پلتفرم‌های مختلف به ثبت رسیده که به نسبت تابستان، بیش از ۶۱۲ هزار مورد کاهش داشته است.

همچنان دیوار

ملک‌رادار که یک موتور جست‌وجوی آگهی‌های ملکی است که تمامی آگهی‌های سایت‌ها و روزنامه‌ها را به صورت یک‌جا در بات تلگرامی و اپ تحت وب خود منتشر می‌کند. این آگهی‌ها مربوط به استان‌های تهران و البرز و منطقه خراسان هستند.

براساس آمارهای ملک‌رادار، در فصل زمستان، سایت دیوار همچنان به روند افزایشی خود از بازار آگهی‌های آنلاین مسکن ادامه داده و بیش از ۶٧ درصد این بازار را در اختیار داشته است. در مقابل، سایت شیپور دیگر بازیگر حوزه نیازمندی‌های آنلاین همچنان روند کاهشی داشته و از سهم ٢٨ درصدی در تابستان به ٢٣ درصد رسیده است. در این گزارش دیده می‌شود که رسانه‌های مکتوب (همشهری و خراسان) سهم زیادی از بازار آگهی‌های مسکن را در اختیار ندارند. هرچند سهم همشهری به نسبت فصل‌های قبل، اندکی بیشتر شده است.

شاخص جدید

در جدیدترین گزارش ملک‌رادار از بازار آگهی‌ها، شاخص جدیدی با عنوان «کیفیت آگهی‌ها» دیده می‌شود. در این گزارش آمده است که آگهی‌های سایت‌ها، روزنامه‌ها و پلتفرم‌های مختلف، به صورت یکسان از سوی کاربران مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و کیفیت آگهی‌ها را می‌توان از تقسیم تعداد آگهی‌ها بر کلیک آنها به دست آورد. عدد به دست آمده، نشان می‌دهد در مجموع چند درصد آگهی‌های یک سایت، بازدید داشته‌اند. بر این اساس، سایت دیوار گرچه از نظر تعداد آگهی در صدر قرار دارد اما از نظر کیفیت آگهی‌ها، رتبه دوم را پس از سایت آلونک دارد.

کمترین میزان از این نظر به روزنامه خراسان مربوط می‌شود و به طور متوسط کیفیت آگهی‌های منتشر شده در زمستان ۰.۲۳ است که نشان می‌دهد تنها ۲۳ درصد آگهی‌های منتشر شده در زمستان سال گذشته، از سوی شهروندان، دیده شده‌اند.

در این گزارش همچنین تاثیر کرونا بر بازار آگهی‌های ملکی بررسی شده است.

متن کامل این گزارش را اینجا ببینید.

http://pvst.ir/7wz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو