skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

براساس داده‌کاوی نقشه و مسیریاب بلد:

کرونا باعث کاهش ۸۱ درصدی تردد به سمت مراکز درمانی شد

تحریریه پیوست

۱۷ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

داده‌کاوی‌های نقشه و مسیریاب بلد نشان می‌دهد که گسترش بیماری کرونا سبب کاهش تردد ۹۶ درصدی به سمت مراکز خرید و سینماها شده است. همچنین، تردد به سمت مراکز درمانی نیز در یک ماه اخیر ۸۱ درصد کاهش داشته است. براساس این آمار، مراجعه به سوپرمارکت‌ها نیز ۶۳ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پیوست، نتیجه داده‌کاوی‌های اپلیکیشن نقشه و مسیریاب بلد نشان می‌دهد که مراجعه به مساجد با کاهش ۹۳ درصدی روبرو بوده و در جایگاه دوم پس از مراکز خرید و سینما از نظر کاهش تعداد مراجعه قرار گرفته است. بر همین اساس، ایستگاه‌های مترو نیز با کاهش ۹۲ درصدی تعداد مراجعه مردم روبرو بوده است.

 

مراجعه به رستوران‌ها و کافه‌ها نیز در دوران شیوع بیماری کرونا ۹۱ درصد کاهش داشته است. این موضوع در حالی است که در این مدت براساس اظهارات مدیران شرکت‌های استارت‌آپی فعال در این زمینه، ثبت سفارش آنلاین غذا نیز با کاهش تقاضای ۷۰ درصدی روبه‌رو شده است. این کاهش تقاضا در بازار سفارش آنلاین غذا حتی باعث تعطیلی یکی از دو سرویس اصلی این حوزه یعنی چیلیوری هم شد.

همچنین از زمان شیوع این ویروس در کشور مراجعه به جایگاه‌های سوخت نیز براساس بررسی‌های آماری بلد با ۸۶ درصد کاهش مواجه شده است. پارک‌ها نیز در این دوران کاهش مراجعه ۸۶ درصدی را تجربه کردند. پیش از این، کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده بود ورود به پارک‌ها و مراکز تفریحی تا ۲۰ فروردین ماه ممنوع است.

مراکز درمانی نیز با کاهش مراجعه ۸۱ درصدی روبرو بودند و مراجعه به سوپرمارکت‌ها نیز در یک ماه اخیر ۶۳ درصد کاهش داشته است. پیش‌تر نیز آمارهای نقشه و مسیریاب بلد نشان داده بود که از میان ۱۰۰ نقطه پرتردد کاربران در روزهای ۲۰ تا ۲۲ اسفند ماه سال ۹۸، بیش از ۵۰  نقطه به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اختصاص دارد.

مراجعه به شعب بانک‌ها نیز در یک ماه اخیر براساس داده‌کاوی‌های اپلیکیشن بلد بیش از ۸۰ درصد کاهش داشته است. پیش‌تر  شاپرک اعلام کرده بود که تعداد تراکنش‌های شاپرکی در اسفند ماه گذشته برخلاف سال‌های پیش نه تنها افزایش نیافت که نسبت به بهمن ماه ۹۸ با کاهش ۱.۳ درصدی نیز مواجه شده است.

روابط عمومی نقشه و مسیریاب بلد اعلام می‌کند که اﻃﻼﻋﺎت اﯾﻦ داده‌کاوی را ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﻌﺪاد مسیریابی‌های اﻧﺠﺎمﺷﺪه از اواﯾﻞ اﺳﻔﻨﺪ ۹۸ ﺗﺎ  ﭘﺎﯾﺎن ﺗﻌﻄﯿﻼت ﻧﻮروز ۹۹ محاسبه کرده‌اند.

http://pvst.ir/7qh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو