skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

نقشه و مسیریاب بلد با سه قابلیت برای مقابله با کرونا به روز رسانی می‌شود

تحریریه پیوست

۲۹ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نقشه و مسیریاب «بلد» در نسخه جدید اپلیکیشن خود علاوه بر ایجاد تغییراتی برای دسترسی راحت‌تر کاربران، برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، مناطق پرتردد تهران در روزهای اخیر را روی نقشه خود نمایش داده است.

به گزارش پیوست، اپلکیشن بلد نسخه جدید خود را رونمایی کرد و در همین راستا، حسین حجازی، مدیر توسعه تجاری اپلیکیشن بلد در پاسخ به سوال پیوست درباره برنامه آنها برای سال آینده گفت: «هدف ما این است که بلد را در بخش نقشه عمیق‌تر و در بخش مسیریاب دقیق‌تر کنیم. با توجه به شرایطی که احتمالا تا چند ماه آینده خواهیم داشت و ماهیت اپلیکیشن بلد، تلاش ما این است که با روش‌های مختلف به شهروندان و کاربرانمان کمک کنیم که کمتر از خانه خارج شوند، مگر در شرایط اضطراری و پیرو کارهایی که در مورد مراکز درمانی کرونا، داروخانه، مراکز اهدای خون و نمایش نقاط پرتردد انجام دادیم، باز هم تلاش می‌کنیم شرایطی را فراهم کنیم که نیازهای مختلف افراد در زمینه‌های تامین مایحتاج روزانه و همچنین نیازها و دغدغه های اصلی زندگی برطرف شود.»

اضافه شدن جست‌وجو هنگام تغییر مبدا و مقصد یکی از قابلیت‌هایی است که در نسخه جدید این اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار گرفته است. همچنین قابلیت‌های مسیریابی حمل‌ونقل عمومی،‌ مکان‌های منتخب و صفحه poi دستخوش تغییرات شدند. از سوی دیگر، اپلیکیشن بلد میزان تردد افراد در سطح شهر تهران را نمایش می‌دهد و این لایه از طریق تحلیل داده‌های مسیریابی کاربران به دست آمده است. این نقشه با توجه به توصیه سازمان جهانی بهداشت مبنی بر دوری از مکان‌های شلوغ، با مسیریابی از مناطق خلوت مانع حضور افراد در محدوده‌های پرتردد می‌شود.

بنابر اعلام «بلد» در حال‌حاضر پرترددترین نقاط تهران شامل اطراف برخی از بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و میدان‌های بزرگ مانند میدان فاطمی، ونک، ترمینال غرب و … می‌شود که به طور بالقوه به دلیل تمرکز جمعیت بالا، احتمال بالایی از ابتلا به ویروس کرونا در آنها وجود دارد.

پیش‌تر این اپلیکیشن اعلام کرده بود از میان ۱۰۰ نقطه پرتردد کاربران بیش از ۵۰  نقطه به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اختصاص دارد و همچنین این اپلیکیشن امکان نمایش همه مرکز اهدای خون را برای پیدا کردن نزدیکترین مرکز فراهم کرده بود. نسخه جدید این اپلیکشن در حال حاضر از طریق گوگل پلی و کافه بازار در اختیار کاربران قرار گرفته است.

پیش‌تر اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان میز اعلام کرده بود با توجه به گسترش ویروس کرونا امکان مشاهده مناطق پرتردد را برای کاربرانش فراهم کرده است.

http://pvst.ir/7nk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو