skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

دیجی‌کالا به دنبال استخدام ۲هزار نیرو جدید است

تحریریه پیوست

۲۸ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

دیجی‌کالا به عنوان یکی از بزرگترین خرده فروشی‌های آنلاین کشور در بیانیه‌ای اعلام کرده که در دوران کرونا و برای پاسخ به افزایش تقاضای میلیون‌ها کاربر خود در سراسر کشور نیاز به ۲ هزار نیرو جدید دارد. در این بیانیه دیجی‌کالا تاکید کرده که به این همکاران جدید در بخش انبارداری، لجستیک و ارسال کالا نیاز دارد. دیجی‌کالا در بیانیه خود نوشته‌ است که در استخدام نیروهای جدید خود اولویت را با گروهی از داوطلبان گذاشته که در شرایط رکود کسب‌وکارها، شغل خود را از دست داده‌اند. او از نیروهای عملیاتی این شرکت‌ها دعوت کرده که به دیجی‌کالا بپیوندند.

به گزارش پیوست، از نزدیک به یک ماه گذشته و با توجه به شیوع ویروس کرونا برخی شرکت‌ها استارت‌آپی از جمله علی‌بابا، الی گشت و اسنپ تریپ به خاطر کاهش فروش و میزان ثبت سفارش اقدام به تعدیل بخشی از نیروهای خود کردند. همچنین در همین زمینه نیز چیلیوری فعال در حوزه ثبت سفارش آنلاین غذا به دلیل کاهش فروش ۷۰ درصدی در بخش سفارش غذا خبر از توقف فعالیت خود را داد. در زمان منتشر شدن این خبرها برخی شرکت‌ها از جمله شیپور، ایرانسل، فلایتیو و چند شرکت فناوری دیگر در بیانیه‌هایی جداگانه از استخدام نیروهای تعدیل شده چند شرکت استارت‌آپی را دادند. حالا هم در جدیدترین اقدام این دیجی‌کالا است که تصمیم به استخدام بخشی از این نیروهای تعدیل شده گرفته است. اما دیجی‌کالا در بیانیه‌ خود به صورت مشخص به دودلیل اصلی برای اتخاذ این تصمیم اشاره کرده است.

اولین دلیلی که در بیانیه‌ دیجی‌کالا به آن اشاره شده افزایش خرید‌های اینترنتی است که در شرایط شیوع کرونا به یک نیاز ضروری بین مردم کشور تبدیل شده است. دیجی‌کالا اعلام کرده که در پاسخ به این حجم از افزایش تقاضای جدید که به گفته آنها “ پیش‌بینی نشده” بوده که در شرایط عادی نیز وجود نداشته آنها نیاز به زیرساخت‌های لجستیکی و فناورانه گسترده، ابنار‌ها، مراکز پردازش و عملیات متعدد و منابع انسانی آموزش دیده دارد. دیجی‌کالا با اشاره به اینکه ایجاد این زیرساخت‌ها یک شبه یا حتی چند هفته‌ای برای هیچ یک از شرکت‌های جهان میسر نیست، تاکید کرده که به همین دلیل هم شرکت‌های فناوری جهان مانند علی‌بابا، آمازون و اوکادو نیز با چالش‌های جدیدی در این روزها مواجه شده‌اند.

دیجی‌کالا دلیل دوم اتخاذ این تصمیم را حفظ سلامت نیروهای فعال خود در این شرکت اعلام کرده است. در این زمینه در بیانیه دیجی‌کالا آمده است: «حفظ سلامت ۵ هزار همکار فعلی دیجی‌کالا که بخش عمده آنها از بخش عملیات هستند مسئولیت مهم دیگر این شرکت است. در راستای حفظ سلامت همکاران، شیفت‌ها و بازه‌های کاری را کوتاه‌تر و زمان‌های استراحت و مرخصی‌ها را بیشتر کرده‌ایم.» در ادامه در این زمینه به اجرای پروتکل‌های پیشگیری و بهداشتی اشاره کرده که تاثیر کاهشی بر میزان ظرفیت لجستیکی و عملیاتی و توان سرویس‌دهی دیجی‌کالا گذاشته است که در نهایت نیز این امر منجر به محدودیت ثبت سفارش برای مشتریان شده است.

در نهایت نیز دیجی‌کالا گفته‌ است که برای جبران این کاهش ظرفیت، دست کم به ۲ هزار نیروی جدید در بخش عملیات، تحویل و ارسال و کارگر انبار نیاز دارد. همچنین این شرکت تاکید کرده که اولویت در زمینه استخدام با داوطلبینی است که در شرایط  رکود کسب‌وکارها، شغل خود را از دست داده‌اند، بنابراین از نیروهای عملیاتی این شرکت‌ها دعوت به همکاری کرده است. دیجی‌کالا در پایان بیانیه خود اعلام کرده که در شرایط فعلی برای قدردانی از افرادی که با فداکاری همچنان به خدمات‌رسانی می‌پردازند علاوه بر حقوق و مزایای قانونی بسته‌های حمایتی ویژه در نظر گرفته است.

برای اطلاع از فرایند‌های مصاحبه و استخدام می‌توانید به این لینک مراجعه  کنید.

http://pvst.ir/7nj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو