skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست:

پایلوت استفاده از خودرو و موتور برقی پست در منطقه ۱۵ پستی اجرا می‌شود

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۵ بهمن ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

عضو هیات مدیره شرکت پست اعلام می‌کند که برای استفاده از وسایل حمل و نقل الکترونیکی در بدنه پست در فاز اول و به صورت پایلوت منطقه ۱۵ پستی تهران که یکی از آلوده‌ترین مناطق پایتخت است را انتخاب کرده‌اند و اگر نتیجه اجرای این طرح به صورت آزمایشی موفقیت آمیز باشد، سال آینده اجرای این طرح به کل شهر تهران تعمیم داده خواهد شد. استفاده از خودرو و موتور برقی از جمله خدمات جدیدی است که قرار است شرکت ملی پست با کمک سرویس «پست پلاس» خود ارائه کند.

به گزارش پیوست، در آذرماه سال جاری شرکت ملی پست در مراسمی از سرویس «پست پلاس» خود رونمایی کرد. در این سرویس شرکت پست برای حفاظت از محیط زیست و نوسازی ناوگان خود به وسایل حمل‌ونقل الکترونیکی چون خودرو برقی، موتور برقی و دوچرخه برقی مجهز می‌شود.
«محمدرضا قادری» در توضیح بیشتر طرح پایلوت استفاده از موتورها و خودروهای برقی در تهران به پیوست گفت: «ما در گام اول چند منطقه آلوده تهران را برای پایلوت این سرویس درنظر گرفتیم. پیش از عید قرار است منطقه ۱۵ پستی را که یکی از مناطق آلوده تهران است به خودروی برقی و ۱۰۰ تا ۲۰۰ موتور برقی مجهز و موتور سیکلت بنزینی را از دور خارج کنیم. اگر این پایلوت با موفقیت انجام شود، آن را به کل شهر تهران تعمیم می‌دهیم.»

او در ادامه افزود: «هم‌اکنون در حال تهیه موتور برقی و آموزش به نامه‌رسان‌ها هستیم و استانداردها را تدوین می‌کنیم. در اینجا بحث انتخاب باتری موتورها هم مطرح است و باید یک تا دو باتری را انتخاب کنیم که مناسب همه موتورها باشد.»

قادری همچنین تاکید کرد: «تمام سازندگان موتورها برای استفاده از یک باتری در موتور برقی خود باید به یک اجماع برسند. به محض نهایی شدن استانداردها، به سمت ساخت ایستگاه‌های شارژ می‌رویم. برای ساخت این ایستگاه‌ها چند مجموعه اعلام آمادگی کردند.»

او در پاسخ به این سوال که چه زمان استانداردها نهایی می‌شود، بیان کرد: «پاسخ این سوال بستگی به همکاری بازیگران این حوزه دارد. پلیس و اداره استاندارد باید با ما همکاری کنند. ما و شهرداری تهران به تازگی تفاهم‌نامه‌ای امضا و همکاری خود را آغاز کرده‌ایم. ما پیشنهاددهنده استانداردها هستیم. اداره استاندارد و پلیس هم باید استانداردها را تایید کنند. به نظر من تا سال آینده ایستگاه‌های شارژ راه‌اندازی می‌شوند. چون تمام برنامه ما این است که زودتر در کل تهران این کار را توسعه دهیم.»

به گفته قادری، آنها مدام با پلیس و سازمان استاندارد در ارتباط هستند و مکاتبه می‌کنند و در حال حاضر بر سر کلیات به توافق رسیده‌اند. او همچنین تاکید کرد: « هم‌اکنون بحث معرفی نمونه‌های باتری موتورها و تست عملیاتی آنها مطرح است.»

متن کامل گفت‌وگوی ماهنامه پیوست با محمدرضا قادری در مورد نوسازی سیستم هوشمند پست و همچنین استفاده از پهباد «سجاد» در ناوگان حمل‌ونقل این شرکت  را اینجا بخوانید.

http://pvst.ir/7d0
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو