skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

یک روز یک مدیر

یک روز با محمدعلی گوگانی چهره بانکداری مکانیزه ایران

Mr.ATM

۱۱ مهر ۱۳۹۷

آرش برهمند

شماره ۶۱

زمان مطالعه : ۲۶ دقیقه

۱۳۳۷

تبریز 

لیسانس کامپیوتر از مدرسه عالی کامپیوتر و دانشگاه شهید بهشتی

مدیرعامل آدونیس، معاون بازاریابی شرکت خدمات انفورماتیک، معاون بازاریابی ایران ارقام، مدیرکل عملیات داده‌پردازی ایران

جشنواره نوروزی آنر

یک روز با محمدعلی گوگانی چهره بانکداری مکانیزه ایران

Mr.ATM

آرش برهمند تحریریه

۱۱ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲۶ دقیقه

شماره ۶۱

تاریخ به‌روزرسانی: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

محمدعلی گوگانی تقریباً تمام دفاتر شرکت را در غرب تهران خریده و وقتی به محله قدیمی دریانی‌ها می‌رویم به شوخی از او می‌پرسم چه شد که غرب‌زده شده. بعد از کلی توضیح در مورد دور بودن از ترافیک و فراوان بودن جای پارک و قیمت خوب دفاتر می‌گوید: اینجا به تبریز خیلی نزدیک‌تر است! لهجه شیرین آذری‌اش و ملاحت گویش تبریزی ترکیبی دوست‌داشتنی از این پیر بانکداری مکانیزه ایران ساخته است. مردی که او را «سلطان ATM» ایران لقب داده‌اند و نقشی کلیدی در توسعه بازار خودپردازهای بانکی در کشور داشته. هنوز هم برخلاف موج فناوری‌های همراه و بانکداری الکترونیکی با مهاجرت به روایت‌های جدید این فناوری همچنان توانسته است پرچمدار بانکداری مکانیزه در ایران باشد. تمام غول‌های کلاسیک حوزه فناوری‌های بانکی همچون داده‌پردازی ایران، ایران‌ارقام و شرکت خدمات انفورماتیک تجربه سالیان دراز همکاری با گوگانی را داشته‌اند و در میان بانک‌های خصوصی و دولتی به عنوان قطب ATM کشور شناخته می‌شود. این بار برای یک روز یک مدیر پیش او رفتیم تا با شما در کنار این آذری سخت‌کوش، خوش‌خنده و سرزنده باشیم. شما هم با ما همراه باشید.

محمدعلی گوگانی تقریباً تمام دفاتر شرکت را در غرب تهران خریده و وقتی به محله قدیمی دریانی‌ها می‌رویم به شوخی از او می‌پرسم چه شد که غرب‌زده شده. بعد از کلی توضیح در مورد دور بودن از ترافیک و فراوان بودن جای پارک و قیمت خوب دفاتر می‌گوید: اینجا به تبریز خیلی نزدیک‌تر است! لهجه شیرین آذری‌اش و ملاحت گویش تبریزی ترکیبی دوست‌داشتنی از این پیر بانکداری مکانیزه ایران ساخته است. مردی که او را «سلطان ATM» ایران لقب داده‌اند و نقشی کلیدی در توسعه بازار خودپردازهای بانکی در کشور داشته. هنوز هم برخلاف موج فناوری‌های همراه و بانکداری الکترونیکی با مهاجرت به روایت‌های جدید این فناوری همچنان توانسته است پرچمدار بانکداری مکانیزه در ایران باشد. [caption id="attachment_47869" align="aligncenter" width="676"] رفتن به دبیرستان معتبر صفا اولین گام بزرگ زندگی‌اش است[/caption]   تمام غول‌های کلاسیک حوزه فناوری‌های بانکی همچون داده‌پردازی ایران، ایران‌ارقام و شرکت خدمات انفورماتیک تجربه سالیان دراز همکاری با گوگانی را داشته‌اند و در میان بانک‌های خصوصی و دولتی به عنوان قطب ATM کشور شناخته می‌شود. این بار برای یک روز یک مدیر پیش او رفتیم تا با شما در کنار این آذری سخت‌کوش، خوش‌خنده و سرزنده باشیم. شما هم با ما همراه باشید. متولد ۱۹ فروردین ۱۳۳۷ در محله مشهور سرخاب تبریز است؛ در مجاورت بازار بزرگ تبریز. خودش فرزند و نوه ارشد مذکر یک خاندان بازاری تبریزی است که به تنهایی جایگاهش در یک خانواده ترک را به خوبی تفسیر می‌کند: «ما دو برادر و دو خواهر بودیم که با هم دو سال دو سال اختلاف سنی داشتیم. تبریزی‌های جدید آن محله را که محله بازاری‌های قدیم است با خیابان شمس تبریزی و شکلی می‌شناسند یا چهارراه ملل متحد. خانواده پدری من نسل اندر نسل تاجر برنج و چای بودند و این به پدرم هم ارث رسیده بود.» در همان محله سرخاب است که اولین مدرسه‌‌اش به...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب و ۵ مطلب دیگر از ماهنامه پیوست به صورت رایگان باید عضو سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۶۱ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۶۱ پیوست
دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/3a4
آرش برهمندتحریریه

    روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

    تمام مقالات
    برای بوکمارک این نوشته
    Back To Top
    جستجو