skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معاون علمی: ۲/۵ میلیارد دلار صادرات محصولات دانش‌بنیان داشتیم

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت که در کشور حدود ده هزار شرکت دانش بنیان داریم. در سالی که گذشت شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از ۵٣٠ هزار میلیارد تومان فروش داشتند و مقدار صادرات سه برابر شد.

به گزارش پیوست، در افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت که طبق آمار گمرک، صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان سه برابر شد و مقدار صادرات این شرکت‌ها، ٢ و نیم میلیارد بود بود.

به گفته فیروزآبادی، سال گذشته ایران میزبان ۴٣ هیأت خارجی در حوزه فناوری بود که این نشان‌دهنده روابط بین‌المللی با سایر کشور‌ها است.

فیروزآبادی با اشاره به ظرفیت ایران برای همکاری با سایر کشور‌ها گفت: شاید ما بهترین فروشنده دنیا نباشیم اما یکی از بهترین کشور‌هایی هستیم که آمادگی همکاری بین‌المللی داریم. ما می‌توانیم همکاری‌های مشترک زیادی بسازیم. پارک فناوری باید تبدیل به هاب همکاری مشترک با کشور‌های دوست و همسایه شود.

او ادامه داد: ازبکستان، قزاقستان، روسیه و سایر کشور‌ها در این همکاری حضور دارند.

به گفته فیروزآبادی، قدرت یک کشور، به توان علمی و نوآوری آن کشور بستگی دارد. صاحبان این توان شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان هستند. در همین راستا رویداد اینوتکس تبدیل به یک اتفاق خوب شده است که همه اعضای زیست بوم را دور خود جمع کرده است تا شرکت‌ها دستاورد‌های یک‌ساله را تحلیل کنند و برای سال آینده برنامه‌ریزی کنند.

معاون فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: فرصت گسترش مرز‌های صادرات و فعالیت زیاد است. اولین سازمان توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری مجوز فعالیت را از هیأت دولت گرفته است. باید پارک به بهشت فناوری برای نخبگان تبدیل شود.

فیروزآبادی با اشاره به قانون جهش دانش‌بنیان‌ها گفت: ما آمادگی داریم بند ١٣ و ١١ قانون جهش را اعمال کنیم و نمایشگاه دائمی بزرگ را در پارک فناوری داشته باشیم. در برنامه ششم توسعه تعهد کردیم ۶ مرکز توسعه برای کمک و حمایت نخبگان داشته باشیم. در اینوتکس ٢٠٢۵ منتظر رشد هستیم.

در سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس ٢٠٢۴، بیش از ۴٠٠ شرکت نوآور و فناور حضور دارند. ۴۶ درصد شرکت‌ها در نمایشگاه اینوتکس نوآور و ١٧ درصد استارت‌آپ، ١١ درصد کارگزاران خدمات فناورانه، ٩ درصد شرکت سرمایه‌گذار، ٧ درصد شتاب‌دهنده هستند.

https://pvst.ir/hvg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو