skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیر ارشد سرمایه‌گذاری دیجی‌کالا: وام ارزان، آفت اکوسیستم استارت‌آپی ایران است

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیر ارشد سرمایه‌گذاری دیجی‌کالا، جذب نظر نسل Z را بهترین راه برای رسیدن به نفوذ قابل توجه در بازار با هزینه کم می‌داند و در عین حال معتقد است وام ارزان، آفت اکوسیستم استارت‌آپی ایران است.

به گزارش پیوست، احمد فراهانی، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری دیجی کالا، تغییرات تکنولوژی و ترندهایی که نحوه ارائه ارزش را تغییر می‌دهند، تغییر نسل و درخواست‌های آنها و وارد شدن شرکت‌های بزرگ به همه عرصه‌ها را از اصلی‌ترین عوامل ایجاد تغییرات در حوزه کسب و کارها می‌داند. به گفته فراهانی این تغییرات می‌تواند هزینه ورود کسب و کارهای کوچک به بازار را گران‌تر و پیچیده‌تر کند.

او در مورد ابزارهای مقابله با این روندها می‌گوید: مهم‌ترین چیزی که می‌تواند کمک کند در برابر روندها و تغییرات جدی‌ای که در فضای IT ایجاد می‌شود دوام بیاوریم، شناسایی مهم‌ترین ارزش‌ها در دنیاست. نگاه کردن به نمونه کسب و کارهای معتبر، ترندهای جدید تکنولوژی و نوع سرویس‌ها را نشان می‌دهد.

فراهانی در ادامه از راهکار کسب‌وکارهای کوچک برای ورود به بازار می‌گوید: کسب‌وکارهای کوچک باید ارزش در راستای نیازهای کسب‌وکار‌های بزرگ ایجاد کنند. کسب‌وکارهایی که بتوانند طراحی خود را به سمتی ببرند که صرفا بخشی از یک مسئله مهم را جواب دهد و امکان اتصال به یک کسب‌وکار بزرگ را ارائه دهد، می‌تواند به آن وصل شود.

به گفته مدیر ارشد سرمایه‌گذاری دیجی‌کالا، بزرگ‌ترین بحران کسب‌وکارها پول است. او در مورد فرصت‌هایی که کسب‌وکارها باید بر آنها تمرکز کنند می‌گوید: تغییر ذهنیت بنیان‌گذاران کسب‌وکارها می‌تواند دریچه جدیدی برای آنها باز کند. زمانی که می‌گوییم پول در بازار کم شده خروجی این است که تعداد محدودتری محصول می‌توانم ارائه دهم اما وقتی این محدودیت‌ها را بپذیرم، فرصت این را می‌دهد کسب‌وکارها بتوانند خلایی که پیدا کردند نسبت‌های مالی بهتری ایجاد کنند.

او وام ارزان را آفت اکوسیستم ایران می‌داند و اضافه می‌کند: فرصت اعتبار مالیاتی امکان مذاکره، تعامل، تامین مالی و رشد کردن یک بازیگر بزرگ را فراهم می‌کند و کمک خوبی به کسب‌وکارهاست. با واقعی شدن نگاه‌ها و پذیرفتن ادبیات واقعی اکوسیستم ایران، می‌توانیم کسب‌وکارهای بهتری بسازیم.

https://pvst.ir/hvb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو