skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیر راهبرد مرکز تحقیق و توسعه همراه اول: آماده کمک به شرکت‌های فناور هستیم

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیر راهبرد مرکز تحقیق و توسعه همراه اول این اپراتور را جزو پیشروان سرمایه‌گذاری بر استارت‌آپ‌ها می‌داند و از آمادگی این شرکت برای ادامه کمک به شرکت‌های فناورانه می‌گوید.

به گزارش پیوست، در اولین روز اینوتیکس، محمدمهدی قوچانی،‌ مدیر راهبرد مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، از این شرکت به عنوان یکی از اولین شرکت‌هایی که در عرصه سرمایه‌گذاری بر روی نوآوری فعالیت کردند، یاد کرد. به گفته قوچانی از سال ۹۸ رویکرد این شرکت برای سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها تغییر کرده است.

او در این باره گفت: سال ۹۸ تغییری در راهبرد همراه اول ایجاد شد. تا پیش از این همراه اول به شرکت‌هایی کمک می‌کرد که درخواست کمک داشتند اما پس از آن این شرکت مرکز تحقیقات و توسعه ایجاد کرد که نیازمندی‌های فناورانه همراه اول را تشخیص بدهند و در راستای آنها سرمایه‌گذاری کنند. این تغییر رویکرد باعث شد در چند سال گذشته همراه اول بتواند در حوزه داخلی‌سازی اقدامات خوبی انجام دهد. آنتن بومی، مودم بومی و زیرساخت‌های بومی از جمله این اقدامات بودند.

به گفته قوچانی در یک سال گذشته همراه اول علاوه بر سرمایه‌گذاری بر استارت‌آپ‌های نوپا، با شرکت‌های کوچک توسعه‌دهنده قرارداد بسته است و با کمک آنها از محصولاتی ایجاد کرده که نمونه قابل رویت آنها مودم 5G است. او در این باره افزود: ما در سال ۱۴۰۰ جایزه هوشمندسازی ایجاد کردیم و در محورهای ملی مثل کشاورزی، آبیاری و… که مشکلات عمده کشور بود، وارد مذاکرده شدیم تا محصولات هوشمند ارائه دهیم. و محصولاتی در حوزه آبیاری هوشمند، کشاورزی هوشمند و انرژی هوشمند ارائه دادیم. امسال هم با رویکرد وارد کردن نیازمندی‌های اپراتور به جشنواره آن را ایجاد کرده‌ایم. علاوه بر بازوی سرمایه‌گذاری حرکت اول، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر همراه اول برای سرمایه‌گذاری بر محصولات اساسی مثل هوش مصنوعی را هم به وجود آورده‌ایم.

https://pvst.ir/hva

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو