skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعهد تیک‌تاک به پیگیری قضایی در صورت نهایی شدن دوراهی فروش یا ممنوعیت

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تیک‌تاک به کارکنان خود اعلام کرده است که اگر لایحه الزام فروش یا ممنوعیت این اپلیکیشن در ایالات متحده به قانون تبدیل شود از طریق دادگاه به جنگ دولت می‌رود. یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان باید برای حفظ بخش مهمی از بازار خود بحران را پشت سر بگذارد.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، مایکل بکرمن، رئیس سیاست عمومی بخش آمریکای تیک‌تاک در تذکری به کارکنان شرکت گفت: «این یک قرارداد بی‌سابقه است که بین سخنگوی جمهوری‌خواه و رئیس‌جمهور بایدن تنظیم شده است. در مرحله‌ای که این قانون امضا شود ما برای چالش قانونی به سراغ دادگاه‌ها می‌رویم.»

تیک‌تاک در حالی با خطر از دست دادن یکی از مهم‌ترین بازارهای خود روبرو است که سال‌ها برای جلب اطمینان خاطر دولت آمریکا تلاش می‌کرد. مجلس نمایندگان روز شنبه لایحه‌ای را به تصویب رساند که براساس آن شرکت مادر تیک‌تاک، بایت‌دنس، باید مالکیت خود بر این اپلیکیشن را واگذار کند یا از فروشگاه‌های اپلیکیشن خارج شود. این قانون با بسته حمایتی دولت آمریکا برای اوکراین همراه شده که احتمال تصویب آن را افزایش می‌دهد. جو بایدن، رئیس جمهوری ایالت متحده، نیز وعده داده تا این قانون را در صورت تصویب به سرعت امضا کند.

بکرمن می‌گوید قانون فروش یا ممنوعیت به وضوح «نقض حقوق متمم اول قانون اساسی» برای ۱۷۰ میلیون کاربر آمریکایی است و پیامد‌های ویرانگری برای ۷ میلیون کسب‌وکار کوچک فعال در این پلتفرم دارد. او می‌گوید: «ما به مبارزه ادامه می‌دهیم. این ابتدای کار است و نه پایان این فرایند طولانی.»

شو چو، مدیرعامل تیک‌تاک، در سال‌های اخیر یک کارزار گسترده را برای ترغیب قانون‌گذاران به راه انداخته بود تا نشان دهد که این اپلیکیشن تهدیدی برای امنیت ملی محسوب نمی‌شود.

بایت‌‌دنس در تلاش است تا ممنوعیت احتمالی را در دادگاه به چالش بکشد و پیش از هرگونه تصمیم‌گیری در مورد فروش تمامی اقدامات قانونی را بررسی کند. همچنین حتی در صورت موافقت مدیریت بایت‌دنس نیز دولت چین براساس قانونی باید هرگونه قرارداد درمورد فروش این شرکت را تایید کند. جبهه‌گیری فعلی چین به مخالفت احتمالی آن با قرارداد فروش اشاره می‌کند.

https://pvst.ir/hqd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو