skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

متا به جای حذف محتوای هوش مصنوعی روی نشانه‌گذاری آنها تمرکز می‌کند

۱۸ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بلومبرگ می‌گوید متا پتلفرم، شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام، سیاست‌های خود را به گونه‌ای تغییر داده است که امکان حضور محتوای هوش مصنوعی را حتی در صورت گمراه‌کننده بودن نیز در پلتفرم‌های خود فراهم می‌کند. شرکت از این پس تلاش‌های خود را به جای حذف روی نشانه‌گذاری متمرکز خواهد کرد.

به گزارش پیوست، متا محتوای ساخته هوش مصنوعی را حتی در صورت گمراه کننده بودن، البته در شرایطی که دیگر سیاست‌های شرکت را نقض نکند،‌ با نشانه‌گذاری مخصوصی در پلتفرم‌های خود میزبانی می‌کند.

سیاست‌ «رسانه دستکاری شده» شرکت متا پیش از این تصریح می‌کرد که شرکت ویدیو‌هایی که اصلاح شده یا مصنوعی هستند و اصلاحات آنها برای یک انسان معمولی قابل تشخیص نیست و ممکن است فرد را گمراه کند حذف خواهد کرد.

سیاست جدید اما که روز جمعه بروزرسانی شد «تصاویر، ویدیو یا صوت ساخته یا تغییر یافته دیجیتال» را در بر می‌گیرد. براساس سیاست جدید با اینکه محتواهای گمراه کننده حذف نمی‌شود اما همچنان حقیقت‌سنجی شده و نشانه‌گذاری خواهد شد.

متا پس از آن از تغییرات جدید خود خبر داد که هیات نظارتی این شرکت، گروهی مستقل از محققان و اساتید، که تصمیمات نظارتی متا را بررسی می‌کنند در ماه فوریه از سیاست «رسانه دستکاری شده» انتقاد کرده‌ و «نامنسجم» خواندند. این هیات استفاده از راهکار نشانه‌گذاری را به جای حذف ویدیو‌ها یا پست‌ها پیشنهاد کرده است.

متا در پست وبلاگی خود نوشت: «ما موافقیم که شفاف‌سازی و محتوای تکمیلی راه بهتری برای برخورد با این نوع محتوا است.» در نتیجه این تغییرات شرکت از ماه مه روند نشانه‌گذاری ویدیو‌ها، تصاویر و صوت‌ ساخته هوش مصنوعی را آغاز می‌کند و پس از اجرایی شدن طرح این سبک از محتوا با لیبل «Made with AI» به نمایش گذاشته می‌شود.

نحوه برخورد متا با محتوای ساخته هوش مصنوعی به ویژه در سال جدید و با قدرت گرفتن از این فناوری از یک سو و آماده شدن مردم ایالات متحده برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

متا پیش از این نیز به لزوم نشانه‌گذاری خودکار محتوای ساخته هوش مصنوعی اشاره کرده است و این شرکت از جمله نمونه‌های آن به پست‌های ساخته شده توسط فناوری رقبا اشاره می‌کند.

 

https://pvst.ir/hmp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو