skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل در کنگره جهانی موبایل از قابلیت‌های جدید رونمایی کرد

۷ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گوگل در کنگره جهانی موبایل (MWC) بارسلون از قابلیت‌های جدیدی برای گوشی‌ها، خودروها و پوشیدنی‌ها رونمایی کرد. از جمله این قابلیت‌ها می‌تواند به امکان استفاده از جمینی برای طراحی پیام، کپشن‌های ساخته هوش مصنوعی برای تصاویر و خلاصه‌سازی متن از طریق هوش مصنوعی در Android Auto اشاره کرد.

به گزارش پیوست، سازنده اندروید در حالی که با انتقادات گسترده پیرامون مولد تصویر جمینی روبرو است، فرصت کنگره جهانی موبایل را برای عرضه قابلیت‌های جدید از دست نداد. به گفته گوگل از این هفته، قابلیتی به Google Massages اضافه می‌شود که امکان دسترسی به جمینی را در داخل اپلیکیشن فراهم می‌کند. با این حال این قابلیت فعلا در مرحله آزمایشی است و تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند.

گوگل همچنین در حال عرضه قابلیتی برای Android Auto یا سیستم عامل خودرو است که چکیده‌ای از پیام‌های متنی بلند را خوانده و برآورد مفهومی از مکالمه‌های گروهی ارائه می‌کند. این قابلیت که برای اولین بار در ماه گذشته از آن پرده‌برداری شد برای پاسخ به پیام‌ها پیشنهادات فوری ارائه می‌کند.

افزون بر این، غول جستجو از چند امکان دسترسی نیز در MWC رونمایی کرد. اول از همه اپلیکیشن Lookout، که به افراد مبتلا به اختلالات بینایی برای یافتن چیزهایی مثل میز غذا و مستندات کمک می‌کند، از این پس می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی مولد کپشن‌هایی را برای تصاویر، مواردی که توضیحی همراه خود ندارند یا توضیح آنها ناقص است، تولید کند. این قابلیت از همین حالا در اختیار تمامی کاربران جهان عرضه می‌شود و از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند. گوگل سال گذشته اپلیکیشن Lookout را با دستیار هوش مصنوعی خود برزورسانی کرد تا کاربران بتوانند درمرود تصاویر از هوش مصنوعی سوال کنند.

گوگل همچنین امکان خوانش صفحه را برای Lens در اپلیکیشن نقشه این شرکت تقویت می‌کند. کاربران حالا می‌توانند دوربین خود را به اطراف کرده و قابلیتی به نام TalkBack، اطلاعات مربوط به مکان‌ها و تابلو‌ها را می‌خواند.

گوگل در حوزه بهره‌وری نیز پشتیبانی خود از متون دست‌نویس را در گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی توسعه می‌دهد. شما حالا می‌توانید با استفاده از قلم یا انگشت و با استفاده از حالت‌ها و رنگ‌های مختلف از این امکان برای هایلایت نکات خاص استفاده کنید.

سازنده اندروید همچنین از قابلیت سوییچ خروجی برای اسپاتیفای پشتیبانی می‌کند که یعنی می‌توانید آهنگ یا پادکست‌های این اپلیکیشن را از یک منبع به منبع دیگری منتقل کرده و به گوش دادن ادامه دهید. پیش از این تنها اپلیکیشن موسیقی یوتیوب از این قابلیت بهره‌مند بود.

گوگل اپلیکیشن Fitbit را نیز بروزرسانی کرده است و این اپلیکیشن حالا می‌تواند داده‌هایی را از منابع مختلف مثل AllTrails، Oura Ring و MyFitnessPal، دریافت کند. شرکت سال گذشته نمای این اپلیکیشن را با سه صفحه مجزا بروزرسانی کرد. صفحه Today‌ داده‌هایی مثل ورزش، قدم‌ها، کالری سوزانه‌شده و پله‌ها را به شما نشان می‌دهد و صفحه You نیز داده‌های اپلیکیشن‌های مخلتف را در کنار داده‌های Fitbit می‌گذارد.

در بیانیه گوگل به چند بروزرسانی برای سیستم عامل پوشیدنی‌ها یا War OS نیز اشاره شد که براساس آن می‌توانید به جواز‌های Google Wallet، مثل بلیط‌ها، عضویت باشگاه و کارت‌های وفاداری مستقیما از طریق ساعت دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، دریافت آدرس تنها از طریق صدا نیز فراهم شده است و گزینه‌ای به شما اجازه می‌دهد تا آدرس‌ها را از گوشی کپی کنید.

https://pvst.ir/hbj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو